O potrzebach dzieci autystycznych i ich rodzin

piątek 15 marca 2019
  • Autyzm charakteryzuje się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji międzyludzkich (fot. pixabay)
    Autyzm charakteryzuje się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji międzyludzkich (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 6 kwietnia 2019
Gdzie: Katowice
„Neuronietypowi – współczesne wyzwania spektrum autyzmu” to temat bezpłatnej konferencji poświęconej potrzebom dzieci autystycznych i ich rodzin. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się psychologowie, terapeuci i wykładowcy akademiccy.

W konferencji mogą wziąć udział nauczyciele, rodzice, studenci i wszyscy którym temat jest bliski. Na wykładach będzie można zdobyć wiedzę m.in. jak wspierać dziecko z autyzmem w procesie nauki. Będzie też mowa o twórczości artystycznej z ASD czy o nastolatkach ze spektrum autyzmu.

Życie z autyzmem

W Polsce 1 na 100 dzieci ma zdiagnozowany autyzm. W dużej mierze zaburzenia ze spektrum autyzmu dotyczą trudności w komunikacji i budowaniu relacji. Co to oznacza? Osoby te mogą mieć problem np. ze zwykłą rozmową, są zamknięte we własnych wewnętrznych przeżyciach. Taki stan wpływa nie tylko na osoby z zaburzeniami, ale także na ich rodziny.

Konferencja ze specjalistami

Jak pomóc w takich sytuacjach oraz jak budować świadomość i akceptację społeczeństwa będzie można dowiedzieć się 6 kwietnia w godz. 9-13 w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach (ul. Harcerzy-Września 3). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie GWSH. Udział w wykładach będzie potwierdzony certyfikatem.

Kategoria: Wydarzenia