Co ma kura z jaszczura? - Międzynarodowy Dzień Ptaków

poniedziałek 18 marca 2019
  • Tematem przewodnim wydarzenia będą ptaki (fot. mat. organizatora)
    Tematem przewodnim wydarzenia będą ptaki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 7 kwietnia 2019
Gdzie: Mikołów
Obchody święta ptaków to okazja do poznania ich budowy, zwyczajów, miejsca występowania, a także ewolucji na przestrzeni dziejów. Ciekawe wykłady, warsztaty, konkurs plastyczny, strefa zabaw, obserwacja ptaków w terenie - to wszystko podczas rodzinnego świętowania na Sośniej Górze.

Tematem przewodnim wydarzenia będą ptaki. Wraz z ich świętem rozpocznie się kolejna edycja całorocznego konkursu gier terenowych z cyklu „Zielonego Odkrywcy” - „Co ma kura z jaszczura?”. Wydarzenie to również ciekawe warsztaty edukacyjne, ogrodnicze, surwiwalowe oraz kreatywne skierowane do dzieci i młodzieży. Aktywnie czas na łonie przyrody razem z dziećmi będzie można spędzić w rodzinnej strefie zabaw. Dodatkowo odbędzie się seminarium prowadzone przez ornitologów oraz akcja edukacyjno-ekologiczna, której celem jest stworzenie większej bazy lęgowej dla ptaków.

Międzynarodowe Święto Ptaków odbędzie się 7 kwietnia w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Plan imprezy znajdziecie na stronie ogrodu

Kategoria: Wydarzenia