Festiwal Nauki dla dzieci i dorosłych

poniedziałek 18 marca 2019
  • Festiwal to 7 dni i około 150 ciekawych spotkań z nauką (fot. mat. organizatora)
    Festiwal to 7 dni i około 150 ciekawych spotkań z nauką (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 25 marca 2019 - niedziela 31 marca 2019
To wydarzenie dla wszystkich osób interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Najmłodsi będą mogli spotkać się z Karolem Wójcickim – jednym z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce, wziąć udział w warsztatach Filmowego LEGO czy nagrać słuchowisko. Atrakcji jest sporo, zobaczcie.

15. Festiwal Nauki organizowany jest przez Akademię WSB od 2004 roku. W ciągu 7 dni odbędzie się około 150 spotkań. Zajęcia poprowadzą wybitni dydaktycy i eksperci krajowi oraz kilkunastu wykładowców zagranicznych, a wśród nich m.in. prof. Witold Orłowski, Krzysztof Wielicki, Szymon Hołownia. To również wykłady i warsztaty dla najmłodszych.

Światła nocy, nie-zwykła woda, zabawa ze sztuką

W programie Festiwalu Nauki dzieci znajdą z pewnością coś dla siebie. 30 marca będą mogły spotkać się z Karolem Wójcickim. Znany popularyzator nauki przeprowadzi interaktywny wykład „Ciemność dnia, światła nocy”. To niezwykła opowieść o astronomicznych podróżach, uzupełniona materiałami wideo oraz zdjęciami, które stworzą baśniową atmosferę. Wykład odbędzie się na Akademii WSB w godz. 9.30-10.30, skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Kolejną ciekawą propozycją będą warsztaty animacji poklatkowej – Filmowe LEGO oraz stworzenie własnego słuchowiska to wszystko w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Będzie również okazja do obserwacji nieba na zajęciach z Dariuszem Nelle (SP nr 16 w Dąbrowie Górniczej). Na wykłady i zajęcia obowiązują zapisy. Harmonogram wydarzeń oraz niezbędne informacje (zapisy) znajdziecie na stronie WSB. O zajęciach w Bibliotece, przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb

Wykłady, zajęcia dla dzieci i dorosłych będą odbywać się od 25 do 31 marca, równolegle w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałach Zamiejscowych uczelni w Cieszynie, Żywcu i Olkuszu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Akademia WSB mieści się przy ul. Cieplaka 1 c w Dąbrowie Górniczej.

Kategoria: Wydarzenia