Zrób pisankę tradycyjnymi wołyńskimi wzorami

poniedziałek 18 marca 2019
  • Warsztaty prowadzą twórczynie ludowe (fot. mat. pixabay)
    Warsztaty prowadzą twórczynie ludowe (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 30 marca 2019
Gdzie: Gliwice
Jak się pisze kiską, a jak szkliką? - o tym będziecie mogli przekonać się na rodzinnych warsztatach tworzenia wołyńskich pisanek. Zajęcia poprowadzą twórczynie ludowe, a o zwyczajach wielkanocnych opowie etnograf.

Jak zdobiono pisanki na Kresach, najmłodsi będą mogli dowiedzieć się podczas warsztatów prowadzonych przez twórczynie ludowe - Halinę Jakubowską i Marię Maciak, które rodzinnie związane są z Kresami. Panie pomogą ozdobić śnieżnobiałe jajka tradycyjnymi, wołyńskimi wzorami. Zanim dzieci przystąpią do pracy, etnograf - Bogdan Jasiński, opowie o zwyczajach i obrzędowości związanej z Wielką Nocą na Kresach. Warsztaty towarzyszą wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie” w Muzeum w Gliwicach.

Warsztaty odbędą się 30 marca o godz. 11 i 13 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) w Gliwicach. Czas trwania zajęć to 90 min. Koszt udziału w warsztatach to 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 783 560 006. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia