SILESIA BAZAAR Kids na Stadionie Śląskim

czwartek 21 marca 2019
 • W poprzedniej edycji targów na Stadionie Śląskim wzięło udział ponad 3500 osób (fot. mat. organizatora)
  W poprzedniej edycji targów na Stadionie Śląskim wzięło udział ponad 3500 osób (fot. mat. organizatora)
 • Na stoiskach znajdziemy ubranka, kosmetyki, mebelki, a także ręcznie wykonane zabawki (fot. mat. organizatora)
  Na stoiskach znajdziemy ubranka, kosmetyki, mebelki, a także ręcznie wykonane zabawki (fot. mat. organizatora)
 • Wiosenna edycja SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się 14 kwietnia na Stadionie Śląskim (fot. mat. organizatora)
  Wiosenna edycja SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się 14 kwietnia na Stadionie Śląskim (fot. mat. organizatora)
 • Stoiska sprzedażowe znajdziemy w dwóch odrębnych salach, a także w holu (fot. mat. organizatora)
  Stoiska sprzedażowe znajdziemy w dwóch odrębnych salach, a także w holu (fot. mat. organizatora)
 • Oprócz stoisk z nietuzinkowymi produktami polskich projektantów na najmłodszych czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
  Oprócz stoisk z nietuzinkowymi produktami polskich projektantów na najmłodszych czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
 • Wśród warsztatów dla dzieci, jakie odbędą się na targach, znajdziemy m.in.: muzyczne, fizyczne, chemiczne, kulinarne czy druku 3D (fot. mat. organizatora)
  Wśród warsztatów dla dzieci, jakie odbędą się na targach, znajdziemy m.in.: muzyczne, fizyczne, chemiczne, kulinarne czy druku 3D (fot. mat. organizatora)
 • Dla rodziców przewidziano prelekcje i konsultacje ze specjalistami, m.in. dietetykiem, psychologiem, doradcą noszenia dzieci w chustach (fot. mat. organizatora)
  Dla rodziców przewidziano prelekcje i konsultacje ze specjalistami, m.in. dietetykiem, psychologiem, doradcą noszenia dzieci w chustach (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • niedziela 14 kwietnia 2019
Gdzie: Chorzów
W niedzielę (14 kwietnia) odbędzie się największe tego typu wydarzenie w regionie – targi mody i dizajnu dziecięcego połączone z warsztatami, pokazami, prelekcjami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Budowanie rakiet, druk 3D, pokaz mody dziecięcej, warsztaty kulinarne, projektowanie miasta przed najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą czekać na Was tego dnia.

Przed nami 8. edycja targów SILESIA BAZAAR Kids. Już 14 kwietnia na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 70 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin zorganizowana przez portal SilesiaDzieci.pl - warsztatowa oraz prelekcyjna. Nie zabraknie pysznego jedzenia: na zewnątrz staną food trucki, a w środku stoiska z ciastami, kawą i lemoniadą. 

LEGO, projektowanie miasta i akcent wielkanocny

Na imprezie przygotowano bogaty program zajęć i pokazów dla najmłodszych uczestników. Atomy i bity pokażą, jak skonstruować robota z klocków LEGO, Fabryka Młodych Talentów „Pauza-Art” zaprosi do zabaw z muzyką, a URBAN KIDS zachęci uczestników warsztatów do zaprojektowania własnej przestrzeni miejskiej, bo jak twierdzą instruktorzy – wyobraźnia i pomysły dzieci wykraczają daleko poza obszar, w jakim poruszają się umysły dorosłych. Jako, że do świąt pozostanie już tylko tydzień, na zajęciach, zorganizowanych przez Centrum Kulinarne, dzieci przygotują wielkanocne specjały. A na koniec wszystkie maluchy będą mogły pobawić się na mini placu zabaw.

Druk 3D, budowa rakiet i Andersen

Wykładowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego, tworzący Uniwersytet Śląski Dzieci, zaproszą na warsztaty budowy rakiet na sprężone powietrze, zaprezentują, co to jest elektromagnetyzm – będą spektakularne eksperymenty i doświadczenia fizyczne. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko Unibota, na którym staną drukarki 3D - będzie można wydrukować sobie na nich to, co wcześniej się zaprojektuje. Całe rodziny przeniosą się do niezwykłego świata H.Ch. Andersena, by niebawem wraz z Prywatną Muzyczną Szkołą Podstawową "Elementarz" wrócić na ziemię, a konkretnie na mzyczno-rytmiczne przedstawienie, w którym wezmą udział dzieci.

Maluchy na wybiegu

Nie lada atrakcją dla wszystkich odwiedzających będzie pokaz mody w wykonaniu podopiecznych Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Małe modelki i modele (w wieku od 5 do 8 lat) zaprezentują się w strojach polskich projektantów. Maluchy mają doświadczenie aktorskie i ruchowe, co z pewnością przyczyni się do tego, że prezentacja będzie naprawdę efektowna. Ubranka i dodatki będzie można nabyć na stoiskach wystawców.

Księża na motorach

Po południu będzie można usłyszeć ryk silników kultowych motorów na których przyjadą… księża. Nie w sutannach, a w skórzanych kurtkach, jedynie koloratki będą zdradzać, kim są. Ks. Michał Macherzyński, proboszcz tyskiej parafii pw. M.B. Królowej Aniołów – przywódca tej braci motocyklowej, to tegoroczny zdobywca tytułu Integrator Roku nadanego przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlowa w Tychach. Na Stadionie będzie można obejrzeć te wspaniałe maszyny, porozmawiać z ich właścicielami, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a nawet wybrać na krótką przejażdżkę. Motocykliści będą zbierać fundusze na wyremontowanie jednej z sal tyskiego hospicjum dla dzieci – Świetlikowo. Będą też z nami przedstawiciele Fundacji Cząstka Ciebie, którzy będą malować buzie dzieci, tworzyć zwierzątka z baloników i rozdawać lizaki. Pieniądze, które trafią do ich puszek będą przeznaczone na pomoc chorym dzieciom.

Spotkanie z 8-letnią autorką książki

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” - tak zaczyna się książeczka Poli, którą napisała (z małą pomocą swojej mamy) w wieku 6 lat. Dziewczynka stworzyła też ilustracje do książki. Podczas targów będzie można spotkać się z małą autorką, porozmawiać o potworach i narysować te już oswojone. Może to być bardzo motywujące – w końcu strachy Poli zmotywowały ją do napisania książki, która – jak ma nadzieję – pomoże innym dzieciom w radzeniu sobie ze swoimi lękami. Każde dziecko otrzyma ramkę na portret swojego potwora, młodsze maluchy pokolorują zakładki do książek i również będą mogły zabrać je ze sobą do domu. Spotkanie z książką zaproponuje też Empik – jego przedstawiciele zaproszą na warsztaty, podczas których dzieci poznają historię pisma. Dowiedzą się, co to są hieroglify, kipi, jak powstawał papirus czy manuskrypt? Podczas zajęć będziemy również tworzyć kolorowe zakładki do książek.

WALCOWNIA dla dzieci

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA zorganizuje dla dzieci i rodziców wiele ciekawych atrakcji. Będzie można pobawić się kryptologa, stworzyć unikatowy szyfr, poznać dawną kaligrafię czy popracować z jutą i włóczką. Dla miłośników mody, których z pewnością na targach nie zabraknie, WALCOWNIA przygotowała pokaz "mody" hutniczej oraz warsztaty dot. przekształcania się mody na przestrzeni wieków. Dla każdego uczestnika spotkania przewidziano pamiątkę z warsztatów.

Strefa prelekcji i konsultacji

Przez cały czas trwania targów będą odbywać się prelekcje i konsultacje ze specjalistami. Paula Jamróz, dietetyk kliniczny zaprezentuje, ile cukru kryje się w pozornie bezpiecznych dla zdrowia dzieci produktach. Podpowie, czym można zastąpić ten biały dodatek, przedstawi kilka przepisów na zdrowe i smaczne desery. Na pytanie „jak towarzyszyć maluszkowi w płaczu, by wspierać jego rozwój psychofizyczny” odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl - Wioletta Przenniak-Cołta. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach naszych pociech – jak je rozróżnić? Podczas wydarzenia rodzice będą mieli możliwość spotkać się ze specjalistą z firmy TOSIA.pl i dowiedzieć, jaki fotelik samochodowy wybrać, by był bezpieczny i pasował do naszego samochodu. Joanna Bomba, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, zaprezentuje rodzicom kilka podstawowych wiązań i przedstawi starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci - masaż Shantala.

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Partnerami targów są: Helen Doron, Uniwersytet Śląski, Empik, TOSIA.pl, On Lemon, Instytucja Filmowa SILESIA FILM, Example, DobraMama, Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA oraz kino Helios.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Wyborcza.

Organizatorami są: Fundacja Colors of Silesia oraz portal SilesiaDzieci.pl.

Targi SILESIA BAZAAR Kids vol. 8 odbędą się 14 kwietnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie (wejście bramą nr 7) w godz. 10-17.

Kategoria: Wydarzenia