O autyzmie na konferencji

piątek 22 marca 2019
  • Dzieci ze zdiagnozowanymi i leczonymi zaburzeniami spektrum autyzmu mają szansę na w miarę samodzielne życie w przyszłości. Brak terapii może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności (fot. mat. orgaznizatora)
    Dzieci ze zdiagnozowanymi i leczonymi zaburzeniami spektrum autyzmu mają szansę na w miarę samodzielne życie w przyszłości. Brak terapii może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności (fot. mat. orgaznizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 2 kwietnia 2019
  • piątek 5 kwietnia 2019
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w Rudzie Śląskiej odbędzie się konferencja, skierowana do nauczycieli i rodziców, poświęcona autyzmowi, a także spektakl „Nieodkryty świat”. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Autyzm jest wśród nas. Nie wiemy, jak reagować, czujemy się skrepowani, a wystarczy go poznać i zrozumieć, aby zmienić świat autystyków na lepszy.

Spotkanie ze specjalistami

Konferencja to spotkania ze specjalistami, praktykami pracującymi z dziećmi ze spektrum autyzmu. Skierowana jest do dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, szkół oraz rodziców dzieci autystycznych. Tematem głównym będzie - „Dziecko z zespołem Aspergera oraz autyzmem w przedszkolu, szkole masowej i integracyjnej - Jak wspierać nauczycieli i rodziców w systemie edukacji". Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 12 Specjalna im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Udział w konferencji jest darmowy, ale obowiązują zapisy mailowe: konferencja.autyzm19@gmail.com (w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce pracy lub „rodzic”).

Spektakl o akceptacji

5 kwietnia będzie można zobaczyć „Nieodkryty świat” - przedstawienie przygotowane przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. Spektakl powstał we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach w ramach Kampanii Społecznej "Autyzm. Codzienność. Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj". Spektakl przybliża świat autystyków i pozwala zrozumieć autyzm. W przedstawieniu wykorzystywane są efekty stroboskopowe. Ceny biletów to 10 zł. Bilet można zakupić online. www.mckrudasl.pl lub dokonać rezerwacji tel.  32 2486 240 lub 512 024 062, mail: bilety@mckrudasl.pl .

Konferencja odbędzie się 2 kwietnia w godz. 9 – 11.30, a spektakl 5 kwietnia o godz.10 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69).

 

Kategoria: Wydarzenia