Zabawkownia – kraina zabawek ze Śląska

niedziela 24 marca 2019
  • Wystawa jest częścią festiwalu „Ślōnski szwōng” (fot. mat. organizatora)
    Wystawa jest częścią festiwalu „Ślōnski szwōng” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 30 marca 2019
Gdzie: Bytom
To miejsce przywoła wspomnienia z dzieciństwa nas dorosłych i zachęci do wspólnej zabawy międzypokoleniowej. Na wystawie znajdziecie lalki, konie na biegunach i inne drewniane, gliniane zabawki z czasów naszych dziadków. To również okazja do wspólnego zagrania w dawne, wielkanocne zabawy.

Wystawa jest częścią wiosennego etnomuzealnego festiwalu „Ślōnski szwōng”. To święto Górnego Śląska, mające na celu zapoznanie z barwną, ale i w ostatnim czasie coraz modniejszą, kulturą i tradycją regionu, zarówno w warstwie etnograficznej, wizualnej, jak i muzycznej.

Zabawki z dawnych lat

„Zabawkownia” to zachęta to międzypokoleniowej zabawy. Na wystawie znajdą się zabawki z czasów sprzed ery komputerowej, strugane z drewna, ulepione z gliny, zszywane z gałganków. W magicznej scenerii znajdą się stanowiska, gdzie będzie można zagrać w dawne, wielkanocne zabawy np. turlanie jajek z górki, zdobienie drewnianej zabawki. Dzieci będą mogły pobujać się na koniku na biegunach. Wystawie to również ciekawe warsztaty, na których będzie można poznać etnograficzne wzory, tworząc dizajnerskie przedmioty.

Otwarcie pokazu zabawek odbędzie się 30 marca o godz. 16 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (ul. Korfantego 34). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia