Poznaj sekrety słoni

wtorek 26 marca 2019
  • 14 kwietnia obchodzony jest Dzień Ochrony Słoni (fot. mat. pixabay)
    14 kwietnia obchodzony jest Dzień Ochrony Słoni (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 14 kwietnia 2019
Gdzie: Chorzów
Aby zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na te największe lądowe ssaki 14 kwietnia obchodzony jest Dzień Ochrony Słoni. W chorzowskim zoo tego dnia będzie można zobaczyć trening medyczny słoni, przekonać się ile jedzą, czy też porozmawiać z celnikami o kości słoniowej.

Każdy zna to olbrzymie zwierzę, ale nie każdy wie że jego przyszłość jest zagrożona. Jeszcze na początku XX wieku liczba żyjących na świecie słoni azjatyckich szacowana była na około 100 tysięcy osobników. Do dziś liczba ta skurczyła się o co najmniej połowę. Dzień Ochrony Słoni to święto ustanowione na pamiątkę powstania Elephant Nature Park w Tajlandii, który zapewnia schronienie i ochronę wielu słoniom.

Święto słonia w chorzowskim zoo

14 kwietnia odwiedzający zoo będą mogli poznać sekrety z życia słoni m.in. zobaczą trening medyczny, czy też przekonają się jak wygląda jego śniadanie. To również okazja do zobaczenia wystawy i porozmawiania z celnikami ze Śląskiej Izby Administracji Skarbowej. Opowiedzą, dlaczego tak cenna jest kość słoniowa i dlaczego nie wolno jej przewozić przez granicę. Nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych. Tego dnia rozpocznie się również Akademia ZOOdkrywców.

Dzień Ochrony Słoni odbędzie się 14 kwietnia w godz. 10-16.30 na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego (Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7) w Chorzowie. Ceny biletów to 20 zł – normalny, 10 zł – ulgowy. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia