Poznaj sekrety Wyspy Wielkanocnej

wtorek 2 kwietnia 2019
  • Na zajęciach plastycznych dzieci zrobią naszyjniki lei, które będą wyplatane z roślin (fot. mat. organizatora)
    Na zajęciach plastycznych dzieci zrobią naszyjniki lei, które będą wyplatane z roślin (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 6 kwietnia 2019
Gdzie: Mikołów
Mali podróżnicy już niedługo będą mogli wyruszyć na poszukiwania Wyspy Wielkanocnej. Na bezpłatnych warsztatach poznają życie i kulturę mieszkańców wyspy, odkryją sekrety rzeźb Moai, a także stworzą małe gliniane posągi lub naszyjniki lei. Nie zabraknie również polinezyjskich tatuaży.

Wyspa Wielkanocna położona na Oceanie Spokojnym, kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. Najmłodsi na warsztatach podróżniczych odkryją jej sekrety, poznają słynne rzeźby Moai oraz oryginalne pismo rongo rongo, które oparte jest na znakach i piktogramach. Na zajęciach plastycznych zrobią własne małe posągi, a także naszyjniki lei, które będą wyplatane z roślin. Stworzą również tradycyjne wielkanocne kurczaczki i zajączki oraz kartki świąteczne. Mali artyści będą mieli do dyspozycji styropianowe formy, drewniane figurki, farby, cekiny i inne ozdoby. Wszyscy chętni będą mogli wykonać na twarzy lub rękach malunki wzorowane na polinezyjskich tatuażach. Zajęciom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć ukazujących życie i kulturę mieszkańców Wyspy Wielkanocnej, a także krajobrazu i architekturę.

Warsztaty podróżniczo-kreatywne odbędą się 6 kwietnia w godz.15-17.30 w Centrum Handlowym Auchan Mikołów (ul. Gliwicka 3). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia