Oswoić potwora, usunąć białą śmierć, ukoić malucha i… żyć!

piątek 5 kwietnia 2019
 • Podczas targów SILESIA BAZAAR Kids będą odbywać się prelekcje dla obecnych i przyszłych rodziców (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
  Podczas targów SILESIA BAZAAR Kids będą odbywać się prelekcje dla obecnych i przyszłych rodziców (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
 • Prelekcję nt. cukru i jego zdrowych zamienników poprowadzi Paula Jamróz, dietetyk kliniczny (po lewej), zaś coach Wioletta Przenniak-Cołta opowie o tym, jak wspierać rozwój dziecka (fot. mat. specjalistek)
  Prelekcję nt. cukru i jego zdrowych zamienników poprowadzi Paula Jamróz, dietetyk kliniczny (po lewej), zaś coach Wioletta Przenniak-Cołta opowie o tym, jak wspierać rozwój dziecka (fot. mat. specjalistek)
 • Joanna Bomba (z prawej), doradcą noszenia dzieci w chustach, pokaże kilka wiązań i zaprezentuje masaż Shantala, z dziecięcymi lękami będzie walczyć Dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska (fot. mat. specjalistek)
  Joanna Bomba (z prawej), doradcą noszenia dzieci w chustach, pokaże kilka wiązań i zaprezentuje masaż Shantala, z dziecięcymi lękami będzie walczyć Dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska (fot. mat. specjalistek)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
 • niedziela 14 kwietnia 2019
Gdzie: Chorzów
Czym zastąpić niezdrowy cukier, jak walczyć z dziecięcymi lękami, jak rozpoznać potrzeby, a jak zachcianki dziecka i co zrobić, by nie zrezygnować z siebie – m.in. takie tematy będą poruszane podczas targów SILESIA BAZAAR Kids. Będzie też możliwość nieodpłatnych konsultacji indywidualnych ze specjalistami.

Targi SILESIA BAZAAR Kids vol. 8 odbędą się 14 kwietnia na zadaszonych przestrzeniach Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Potrwają od 10 do 17. W tym czasie możecie liczyć na ciekawe prelekcje i spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, które zapewni portal SilesiaDzieci.pl.

O płaczu, potrzebach i zachciankach dzieci

Jeżeli macie wątpliwości, czy płacz Waszego dziecka wyraża autentyczną potrzebę czy może jest tylko sposobem wymuszenia na Was konkretnego działania. Jeżeli czujecie, że Wasza pociecha powoli wchodzi Wam na głowę, ale nie wiecie jak reagować, by nie poczuła się odrzucona. A może macie poczucie, że Wasze potrzeby przestały się liczyć i nie do końca jest Wam z tym dobrze. Koniecznie przyjdźcie na spotkanie z certyfikowanym coachem, właścicielem portalu ludzkirodzic.pl - Wiolettą Przenniak-Cołta. Specjalistka podpowie, jak rozróżniać potrzeby, a jak zachcianki malucha, jakie zachowania utrudniają jego prawidłowy rozwój, a także jak zarządzać swoim czasem. Będzie też coś dla przyszłych rodziców - kilka wskazówek, jak przygotować się do porodu, czy poród rodzinny jest dla każdego oraz co daje szkoła rodzenia. Spotkanie odbędzie się w godz. 11-13. Od godz. 13 do 14 odbędą się indywidualne konsultacje.

Biały wróg, czyli wszystko o cukrze

Dlaczego dzieci tak lubią cukier? Jakie są korzyści z eliminacji cukru w diecie dziecka, jak to zrobić z głową oraz w jakich produktach „czyhają” na nas największe ilości tego białego dodatku? Na te pytania odpowie dietetyk kliniczny i psychodietetyk Paula Jamróz, autorka bloga Dietetycznie Zakręcona. Przychodząc na spotkanie dowiemy się również na co zwracać szczególną uwagę kupując produkty dla naszych pociech i czy te opatrzone etykietkami „dla dzieci” są naprawdę najlepsze? Poznamy też przepisy na zdrowe desery dla najmłodszych. Spotkanie odbędzie się w godz. 13.15-14.15. Specjalistka będzie do dyspozycji przez godzinę po prelekcji.

Dziecko bezpieczne w podróży

Sylwia Kowalska, ekspert w zakresie bezpieczeństwa transportu dzieci ze specjalistycznego sklepu z fotelikami samochodowymi i wózkami dla dzieci TOSIA.pl podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika samochodowego? Oprócz bezpieczeństwa ważna jest też wygoda małego użytkownika oraz aspekt techniczny – łatwy montaż i dostosowanie fotelika do konkretnej marki samochodu (niektóre marki mają za krótkie pasy), zaś dla estetów ważne będą także walory estetyczne. Na spotkaniu ze specjalistką będzie można obejrzeć niektóre modele fotelików, a także wózków 2w1. Prelekcja potrwa od godz.14.30 do 15.15. Z indywidualnych konsultacji z ekspertem można będzie skorzystać w godz. 10-16 na stoisku marki TOSIA.pl.

Oswoić potwora, czyli jak radzić sobie z dziecięcymi lękami

Dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska – pedagog zajmujący się m.in. komunikacją międzyludzką i dydaktyką z Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie poruszy temat dziecięcych lęków. Jak oswoić potwora, co zrobić, żeby dialog z dziećmi otwierał nam przestrzenie do pozytywnych emocji i budowania relacji? Jak słuchać i słyszeć? I jak pomóc dziecku w sytuacjach stresowych? O tym i innych aspektach komunikacji z dziećmi, która potrafi ukoić największe lęki, będzie na spotkaniu, które odbędzie się w godz. 15.30-16.30.

Uwolnij ręce i działaj

Wiemy, jak trudne jest wykonywanie codziennych obowiązków, kiedy nasz niemowlak ciągle płacze i wymaga ciągłej atencji. Jest na to sposób – chustonoszenie. Na spotkaniu z Joanną Bombą, właścicielką portalu uwolnij-rece.pl, doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, poznamy podstawowe wiązania, dowiemy się także, jakie są zalety noszenia dzieci w chustach. Specjalistka podpowie, jak prawidłowo pielęgnować noworodka i pokaże rodzicom starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci - masaż Shantala. Joanna Bomba będzie do dyspozycji przez cały czas trwania targów – godz. 10-17.

Udział w prelekcjach i konsultacje indywidualne ze specjalistami są bezpłatne.

O innych atrakcjach targów przeczytacie w artykule: SILESIA BAZAAR Kids na Stadionie Śląskim.

 

Kategoria: Wydarzenia