Zbuduj rakietę i wystrzel ją w kosmos

czwartek 11 kwietnia 2019
  • Piknik Rakietowy odbędzie się 13 kwietnia w Parku Śląskim w Chorzowie (fot. mat. Park Śląski)
    Piknik Rakietowy odbędzie się 13 kwietnia w Parku Śląskim w Chorzowie (fot. mat. Park Śląski)
  • Piknik Rakietowy odbędzie się 13 kwietnia w Parku Śląskim w Chorzowie (fot. mat. Park Śląski)
    Piknik Rakietowy odbędzie się 13 kwietnia w Parku Śląskim w Chorzowie (fot. mat. Park Śląski)
Kiedy: 
  • sobota 13 kwietnia 2019
Gdzie: Chorzów
Rakiety to temat przewodni pikniku zorganizowanego przez Planetarium Śląskie. Wśród dodatkowych atrakcji, będzie żyroskop – urządzenie wykorzystywane do treningu astronautów, możliwość doświadczenia przez chwilę stanu nieważkości lub gra terenowa.

To już VI Piknik Rakietowy w Planetarium Śląskim. W tym roku, po raz pierwszy impreza nie odbędzie się na dziedzińcu przed budynkiem Planetarium, które jest w trakcie przebudowy i modernizacji (więcej przeczytacie na naszym portalu) ale na łące w pobliżu „Gołębnika” (charakterystyczny okrągły budynek przy Alei Różanej 6).

Rakietą do nieba

Głównym punktem imprezy będą rakiety - wodne, należy samodzielnie umieścić na stanowisku startowym i wypuścić w powietrze oraz pneumatyczne, które należy wcześniej samodzielnie wykonać. W tym roku pojawią się nowe atrakcje, a wśród nich żyroskop - urządzenie wykorzystywane do treningu astronautów, pozwalające na ruch w wielu płaszczyznach i symulujące przeciążenia powstające w czasie lotu kosmicznego. Śmiałkowie będą mogli przez chwilę doświadczyć stanu nieważkości. Tradycyjnie będzie można skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki i wziąć udział w grze terenowej specjalnie przygotowanej na tę okazję przez Śląski Ogród Botaniczny. Będzie można również zobaczyć stanowisko Polskiego Towarzystwa Rakietowego z rakietami spalinowymi. Swój udział w imprezie zapowiedział Śląski Klub Fantastyki oraz Legion 501, można więc liczyć na pojawienie się postaci z „Gwiezdnych Wojen”.

Piknik Rakietowy odbędzie się 13 kwietnia o godz.10 w Parku Śląskim w Chorzowie (Aleja Różana – Gołębnik). Informację znajdziecie na stronie Planetarium Śląskiego.

Kategoria: Wydarzenia