Białe parasolki i drewniane koguty – warsztaty dla dzieci

piątek 12 kwietnia 2019
  • Na warsztatach w C.H. Auchan w Gliwicach dzieci przygotują świąteczne ozdoby (fot. mat. organizatora)
    Na warsztatach w C.H. Auchan w Gliwicach dzieci przygotują świąteczne ozdoby (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 13 kwietnia 2019 - niedziela 14 kwietnia 2019
Gdzie: Gliwice
Święta tuż, tuż. W weekend (13-14 kwietnia) najmłodsi będą mogli je poczuć przygotowując ozdoby wielkanocne, m.in. pisanki czy drewniane koguty. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, wszystkie materiały zapewnia organizator.

W sobotę i niedzielę odbędą się świąteczne warsztaty dla dzieci. 13 kwietnia dzieci przyozdobią duże, białe parasole. Do dyspozycji małych twórców będą specjalne pisaki do tkanin, kolorowe tasiemki, specjalne pisaki do tkanin, a także dziurkacze, nożyczki i kleje. Maluchy będą mogły stworzyć najróżniejsze malunki i kształty według własnych pomysłów. Tak przygotowane parasole z pewnością przydadzą się podczas wiosennych spacerów, ciesząc przy okazji oko.

Ozdabianie różnymi technikami

W niedzielę 14 kwietnia mali artyści będą tworzyć oryginalne pisanki i inne ozdoby wielkanocne, które przystroją stoły lub będą prezentem dla najbliższych. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji drewniane, 30-centymetrowe figurki kogutów, które będą przyozdabiane najróżniejszymi technikami. Ze styropianowych jaj powstaną oryginalne pisanki, które będą dekorowane naklejkami, brokatem, piórkami, tasiemkami oraz kolorowym sizalem i rafią. Powstaną również dekoracje na bazie gałązek wierzbowych. Przygotowane prace będzie można zabrać do domu. Warsztaty kreatywne odbędą się 13 kwietnia od godz. 12 do 18 oraz 14 kwietnia od godz. 11 do 17. Wstęp bezpłatny!

W czasie, gdy dzieci będą brały udział w warsztatach, rodzice mogą zrobić zakupy na jarmarku wielkanocnym.

Centrum Handlowe Auchan Gliwice mieści się przy ul. Rybnickiej 207.

Kategoria: Wydarzenia