Kulanie jajec i inne zabawy wielkanocne

poniedziałek 15 kwietnia 2019
  • Impreza odbędzie się w w ramach „Ślōnskiego szwōngu” (fot. mat. organizatora)
    Impreza odbędzie się w w ramach „Ślōnskiego szwōngu” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 22 kwietnia 2019
Gdzie: Bytom
Jak wyznać miłość przy użyciu kroszonki? W co bawili się nasi pradziadkowie? Na te i inne ciekawe pytania związane z Wielkanocą znajdziecie odpowiedź w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Nie zabraknie rodzinnych zabaw, jak szukanie wielkanocnego zajączka, czy też „kulania jajec”.

Poniedziałek wielkanocny to dobra okazja na rodzinną zabawę w ogrodzie muzealnym. Impreza odbędzie się w w ramach „Ślōnskiego szwōngu”.

Poszukiwania wielkanocnego zajączka

Jaką symbolikę niesie ze sobą świąteczne jajeczko? Gdzie znaleziono najstarsze malowane pisanki? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania wielkanocnego w Muzeum Górnośląskim. Nie zabraknie zabaw naszych pradziadków. Pobawić będzie można się na specjalnie przygotowanym stanowisku do „kulania jajec”. Zabawa „na wybitki” oraz poszukiwanie wielkanocnego zajączka z pewnością dostarczą wiele śmiechu i radości. Dla szczęściarzy przewidziane są upominki.

Wielkanocne zabawy odbędą się 22 kwietnia w godz.12.30-14 w ogrodzie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (ul. Korfantego 34). W razie niepogody zabawa zostanie przeniesiona do budynku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie muzeum

Kategoria: Wydarzenia