Kresy dla dzieci – oprowadzanie po wystawie

piątek 19 kwietnia 2019
  • O historii, sztuce i znaczeniu Kresów w kulturze polskiej będzie mowa na zajęciach w Muzeum w Gliwicach (mat. organizatora)
    O historii, sztuce i znaczeniu Kresów w kulturze polskiej będzie mowa na zajęciach w Muzeum w Gliwicach (mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 23 kwietnia 2019
Gdzie: Gliwice
Powstała specjalna ścieżka edukacyjna dedykowana najmłodszym zwiedzającym wystawę „Kresy w malarstwie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie” w Muzeum w Gliwicach. Dzieci odbędą podróż po stylach i epokach, które przybliżą znaczenie Kresów w kulturze polskiej.

Oprowadzenie po wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie” to ścieżka edukacyjna i towarzyszący jej folder. Najmłodsi poznają najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski, które ukształtowały postrzeganie Kresów. Przewodnikami będą wybitni artyści przełomu XIX i XX wieku. Dzieci zastanowią się, co może wyrażać sztuka, czy jest dobrym źródłem wiedzy dla historyków oraz odkryją w sobie duszę artysty. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat z opiekunami.

Zajęcia odbędą się 23 kwietnia o godz. 11 w Willi Caro w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8A). Cena biletów to 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy pod numerem 783 560 006. Informację znajdziecie na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia