Szkółka tradycji i gwary śląskiej dla dzieci

środa 24 kwietnia 2019
  • Warsztaty to zabawa, animacje i nauka (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty to zabawa, animacje i nauka (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 28 maja 2019 - wtorek 19 listopada 2019
Gdzie: Katowice
Rozpoczęły się zapisy do szkółki tradycji i gwary prowadzonej przez Mistrza Tradycji. To cykl bezpłatnych warsztatów, które twórczo zainspirują dzieci elementami kultury i tradycji Górnego Śląska. To również okazja do nabycia praktycznych umiejętności władania gwarą śląską.

„Śląsk dzieci – szkółka tradycji i gwary prowadzona przez Mistrza Tradycji” to cykl 7 warsztatów dla dzieci od 5 do 9 roku życia. Zajęcia poprowadzi znany na Śląsku artysta – Grzegorz Chudy. Warsztaty to zabawa, animacje i nauka. Dzieci nauczą się władać gwarą śląską, poznają tradycje i kulturę Górnego Śląska.

Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu we wtorkowe popołudnia: 28 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 27 sierpnia, 17 września, 22 października i 19 listopada w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1) w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, które będą prowadzone do 17 maja. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 608 549 089 lub filiadab@mdkkoszutka.pl. Informację znajdziecie na stronie Domu Kultury.

Kategoria: Wydarzenia