Poznaj tajniki powstawania komiksu

niedziela 5 maja 2019
  • Wydarzeniu będą towarzyszyć komiksowe warsztaty (fot. mat. organizatora)
    Wydarzeniu będą towarzyszyć komiksowe warsztaty (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 11 maja 2019 - niedziela 23 czerwca 2019
Gdzie: Sosnowiec
„Jak powstaje komiks” - to tytuł najnowszej wystawy dla dzieci, jaką można zobaczyć w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Młodzi widzowie poznają tajniki powstawania historii obrazkowych, jak również będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Wystawa dla dzieci „Jak powstaje komiks” to niezwykle ciekawe kadry z pracowni dokumentujące etapy pracy, oryginalne rysunki oraz wstępne zapiski i notatki. Dzięki nim odwiedzający wystawę poznają zasady pracy, przy tej bardzo popularnej formie przedstawiania treści. W ekscytującą podróż do świata komiksu widzów zabierze Marysia i Nikodem. Bohaterowie obrazkowej opowieści, przybliżą historię Zamku Sieleckiego – „Zamku z wody i mgły”.

Spotkanie autorskie i warsztaty

12 maja o godz. 16 odbędzie się promocja komiksu „Zamek z wody i mgły”. Będzie to doskonała okazja do spotkania i porozmawiania z jego autorami: Agnieszką Ostrowską-Błońską i Pawłem Błońskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 26 maja o godz. 16 dzieci w wieku 5-10 lat mogą wziąć udział w komiksowych warsztatach (obowiązują zapisy od 20 maja). Od 27 do 31 maja warsztaty odbędą się dla grup zorganizowanych (zapisy od 13 maja). Koszt warsztatów to 7 zł. Szczegółowe informację i zapisy pod numerem tel. 32 266 38 42.

Wystawę „Jak powstaje komiks” można oglądać od 11 maja do 23 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 8-19, a w weekendy w godz. 15-19 w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki (ul. Zamkowa 2). Cena biletu na wystawę to 5 zł, w poniedziałki 10 gr. Informację znajdziecie na stronie zamku.

Kategoria: Wydarzenia