Niedzielny poranek z „Basią 2” i autorką jej przygód

niedziela 5 maja 2019
  • „Basia 2” to cztery epizody m.in. „Basia i gotowanie” (fot. mat. organizatora)
    „Basia 2” to cztery epizody m.in. „Basia i gotowanie” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 19 maja 2019
Gdzie: Gliwice
Dziecięcy salonik Filmowy odwiedzi Zofia Stanecka – autorka książek o sympatycznej pięcioletniej „Basi”. Na ekranie zobaczycie cztery epizody z życia małej bohaterki. Z Basią nie będziecie się nudzić.

Historie Basi podbiły serca publiczności i mają swoich wielbicieli wśród czytelników. Zabawne i wnikliwe spojrzenie na świat małej dziewczynki to ciekawa propozycja na rodzinny, niedzielny poranek w kinie Amok. To również możliwość zdobycia autografu od autorki książek „Basia”, współautorki scenariusza i dialogów serialu – Zofii Staneckiej. Projekcja odbędzie się w ramach Dziecięcego Saloniku Filmowego, który zdobył nagrodę Słoneczniki – dla najlepszej inicjatywy dla dzieci na Śląsku i Zagłębiu.

Ma charakterek i mnóstwo pomysłów

Basia raz się śmieje, raz grymasi, ale nie można odmówić jej zapału. Za autentyczność i łatwość w zidentyfikowaniu się z bohaterką uwielbiają ją dzieci i dorośli. Basia ma pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Tym razem na ekranie kina Amok zobaczycie „Basię 2”, w której ukazane zostaną cztery epizody z jej życia: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i gotowanie” oraz „Basia i telewizor”.

Serial będzie można zobaczyć 19 maja o godz. 11 w kinie studyjnym Amok w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3). Cena biletów to 10 zł. Można je zakupić na stronie kina.

Kategoria: Wydarzenia