Pinokio na dworcu

środa 8 maja 2019
  • Spektakl pt. "Pinokio" odbędzie się 12 maja w Teatrze Żelaznym w Katowicach (fot. mat. organizatora)
    Spektakl pt. "Pinokio" odbędzie się 12 maja w Teatrze Żelaznym w Katowicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 12 maja 2019
Gdzie: Katowice
Kto nie zna tego sympatycznego drewnianego pajaca? Tym razem Pinokio będzie próbował wejść w świat dorosłych. Czy mu się to uda i co ta przygoda wniesie w jego życie, dowiedzą się widzowie spektaklu wystawionego na deskach teatru mieszczącego się w budynku starego dworca.

Teatr Żelazny mieści się w budynku starego dworca w Katowicach-Piotrowicach. Jego kameralna forma z pewnością przypadnie do gustu niejednemu maluchowi, dla którego ważne jest wręcz bezpośrednie obcowanie z tego rodzaju sztuką.

Miłość, przyjaźń i odpowiedzialność

Reguły świata dorosłych, do którego chce wejść główny bohater, wiążą się z odpowiedzialnością za własne czyny, miłością, przyjaźnią i troską o najbliższych. Przygody drewnianego pajaca momentami bawią, momentami złoszczą, to znowu wzruszają do łez. Na końcu pojawia się pytanie: czy warto być dobrym i uczciwym? Magiczny świat podróży Pinokia powstał dzięki możliwościom jakie daje teatr formy. Ciekawe rozwiązania scenograficzne, niekonwencjonalne lalki, maski, teatr cieni i wizualizacje. Aktorzy ożywiają ten świat i tworzą wspaniałe postaci. Nastrojowa muzyka w pełni oddaje klimat kolejnych przygód.

Spektakl odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 12 i 16 w Teatrze Żelaznym (ul. Armii Krajowej 40, Katowice). Bilety w cenie 25 zł - indywidualny lub 90 zł – rodzinny (4 osoby), są do nabycia na stronie teatru.

Kategoria: Wydarzenia