Dzień ptaków w śląskim zoo

piątek 10 maja 2019
Kiedy: 
  • sobota 11 maja 2019
Gdzie: Chorzów
Badania wykazują, że większość Polaków nie potrafi rozpoznać nawet pospolitych gatunków ptaków. Dzień Ptaków Śpiewających będzie dobrą okazją, aby to zmienić. Poznacie najpopularniejsze i najciekawsze odmiany. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach ornitologicznych.

Wydarzenie jest częścią kampanii EAZA „Silent Forest – Niemy Las”. Dlatego, tegoroczny Dzień Ptaków Śpiewających w chorzowski zoo będzie dotyczył głównie zagrożeń, jakie czyhają na ptaki śpiewające Polski i świata. Na skutek nielegalnego odławiania dzikich osobników z przyrody i kierowania ich na „czarny rynek”, liczebność wielu egzotycznych gatunków dramatycznie spadła na przestrzeni kilku ostatnich dekad. Ten nielegalny proceder dotyka również nasze rodzime gatunki migrujące w okresie zimy do ciepłych krajów.

Warsztaty ornitologiczne, spacer z lornetkami

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach ornitologicznych, które poprowadzi Michał Molicki z Art Natura. Dzieci wezmą udział zarówno w części teoretycznej, jak i artystycznej. Swoje prace zabiorą do domu. Warsztaty odbędą się w trzech turach o godz. 11, 12.30 i 13.45. Dorosłym spodoba się spacer z lornetkami, które ułatwią obserwację ptaków. Spacer odbędzie się w dwóch turach – o godz. 9.30 i 15.30. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy pod nr tel. 666 031 185 lub mailowo dydaktyka@slaskiezoo.pl. Dla wszystkich tych, którym nie uda się wziąć udział w warsztatach będą czekać ptasie atrakcje oraz ciekawostki dotyczące zwierząt. Tego dnia odbędzie się również rodzinna gra terenowa – Akademia ZOOdkrywców. Do zabawy będzie można przyłączyć się w godz. 10-17.

Dzień Ptaków Śpiewających odbędzie się 11 maja w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie (Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7). Ceny biletów to 10 zł - ulgowy, 20 - normalny. O wydarzeniu przeczytacie na stronie zoo.

Kategoria: Wydarzenia