Czary mary na Dzień Dziecka

czwartek 16 maja 2019
  • Spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach na pewno przypadnie do gustu maluchom (fot. mat. organizatora)
    Spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach na pewno przypadnie do gustu maluchom (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2019 - niedziela 2 czerwca 2019
Gdzie: Gliwice
Najmłodsi czarodzieje będą mogli nauczyć się latać na miotle, stworzą księgę zaklęć i zobaczą pokazy magiczne. Do świata czarów dzieci zabierze również „Malutka Czarownica” - urzekający spektakl lalkowy.

Weekend dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach to gry i ćwiczenia warsztatowe oraz spektakl „Malutka Czarownica”. To idealny pomysł na prezent dla małych adeptów magii.

Szkoła magii

Magiczna zabawa odbędzie się w wielkim foyer Teatru. Dzieci stworzą księgę dobrych zaklęć, nauczą się latać na miotłach, przygotują pachnące mikstury. Atrakcją będą pokazy magicznych sztuczek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Magiczne zajęcia odbędą się 1 czerwca w godz. 15-18.

Spektakl „Malutka Czarownica”

Przedstawienie w reżyserii Daniela Arbaczewskiego to adaptacja książki Otfrieda Preusslera o przygodach sympatycznej czarownicy. To spektakl lalkowy z urzekającą scenografią Evy Farkašovej i piosenkami. Opowiada o czarownicy, która zgodnie z magicznymi zasadami jest zbyt młoda, ma dopiero 127 lat, by uczestniczyć w spotkaniach i zabawach doświadczonych wiedźm. Ukarana za nieposłuszeństwo zostaje pozbawiona czarodziejskiej miotły. Od tego momentu przykłada się do dokładniejszego studiowania magicznych sztuczek. Swoje czary ćwiczy na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół. Jednocześnie układa plan jak utrzeć nosa pozostałym wiedźmom. Bardzo stara się być zła, robić psikusy, lecz w rezultacie jej czarowanie przynosi więcej dobrego, niż złego.

Przedstawienie będzie można zobaczyć 1 czerwca o godz. 16 i 2 czerwca o godz. 15 na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55-57). Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat. Cena biletu to 19 zł-ulgowy i 24 zł-normalny. Bilety można kupić na stronie Teatru.

Kategoria: Wydarzenia