„Basia” i spotkanie z Zofią Stanecką

czwartek 16 maja 2019
  • Na spotanie z autorką książek o Basi zaprasza Kino Kosmos (fot. mat. organizatora)
    Na spotanie z autorką książek o Basi zaprasza Kino Kosmos (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 19 maja 2019
Gdzie: Katowice
Zna ją każdy przedszkolak. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski – to Basia. Tym razem jej przygody będzie można zobaczyć na ekranie Kina Kosmos. Przed projekcją filmu odbędzie się niezwykłe spotkanie z autorką książek o Basi – Zofią Stanecką.

Basia codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. To rezolutna 5-latka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W ramach cyklu rodzina w kinie zagości na dużym ekranie. „Basia 2” - adaptacja czterech książek z kultowej serii. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki – widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty – każdy rodzic.

19 maja przed projekcją filmu „Basia 2” odbędzie się niezwykłe spotkanie z autorką książek o Basi – Zofią Stanecką. Film będzie można zobaczyć o godz. 16. Bilety w cenie 17 zł/15 zł można nabyć w kasie lub na stronie.

Kino Kosmos mieści się przy ul. Sokolskiej 66 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia