Zbuduj rakietę, wytwórz prąd i stań do walki LEGO robotów

piątek 17 maja 2019
  • Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW odbędzie się 18 maja (fot. mat. organizatora)
    Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW odbędzie się 18 maja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 maja 2019
Ponad 20 interaktywnych eksponatów naukowych, dzięki którym poznacie zasady fizyki, szaleni naukowcy, pokazy naukowe, ciekawe warsztaty, budowanie robotów z klocków LEGO, pokazy dziecięcej mody recyklingowej i wiele innych atrakcji na Wielkim Pikniku Naukowym.

Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW to mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Każdy znajdzie coś dla siebie od pokazów mody po ciekawe eksperymenty fizyczne.

Warsztaty recyklingowe

Wydarzenie to kilkanaście warsztatów, podczas których będzie można wykonać np. grafikę na torbach wielorazowego użytku, przypinki i magnesy na lodówkę własnego projektu, papier czerpany z kartonów po płynnej żywności, karmniki dla ptaków wykonane z odpadów, biżuterię recyklingową, portfele z kartonów po mleku i sokach, zabawki z papieru i wiele innych.

Szaleni naukowcy i interaktywna wystawa

Piknik to również pokazy naukowe oraz warsztaty z szalonymi naukowcami. Na zajęciach dzieci będą mogły zbudować rakiety i rękawiczkofony, a także zobaczyć swój głos, przetestować łoże fakira czy stać się przez chwilę ludzką baterią. Dodatkowo każdy uczestnik imprezy będzie mógł przetestować ponad 20 interaktywnych eksponatów obrazujących zasady fizyki i prawa natury. Nie zabraknie rowerków - generatorów prądu, peryskopu, modelu telegrafu, złudzeń optycznych, kalejdoskopu.

Warsztaty z robotyki

To na nich dzieci zbudują roboty według własnej inwencji z klocków Lego technic, tak aby nadawały się do konkurencji, którą są walki Sumo-robotów. Dziewczynkom spodoba się pokaz mody recyklingowej, gdzie swoje stroje wykonają samodzielnie. Maluchy będą dobrze się bawić w kąciku z drewnianymi zabawkami i z mnóstwem klocków, układanek, łamigłówek. Dodatkowo, dzieci będą mogły pomalować buźki, zrobić wielkie bańki mydlane, czy też wziąć udział w animacjach tanecznych.

Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW odbędzie się 18 maja w godz.10-17 na parkingu obok siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. (Al. Jana Pawła II 4) w Jastrzębiu-Zdroju. Wstęp wolny. W przypadku braku pogody atrakcje odbędą się pod namiotami. Informację znajdziecie na stronie na Fb.

Kategoria: Wydarzenia