Zjedz „Śniadanie na trawie”

poniedziałek 20 maja 2019
  • "Śniadania" to okazja do spróbowania pysznych potraw na świeżym powietrzu (fot. mat. organizatora)
    "Śniadania" to okazja do spróbowania pysznych potraw na świeżym powietrzu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 25 maja 2019 - sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Chorzów
Sobotnie poranki możecie rozpocząć w rytmie „Slow Food”, bo nic tak nie smakuje jak jedzenie na świeżym powietrzu w otoczeniu szumiących drzew i kwitnących róż. Podczas „Śniadań” dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach, a dorośli w wykładach psychologów i seksuologów.

Do Parku Śląskiego powróciły „Śniadania na trawie”. Formuła spotkań, podobnie jak w latach ubiegłych, jest bardzo luźna. Przez kolejne 16 sobót chętni będą mogli spróbować pysznego jedzenia z food trucków i wypocząć na leżakach. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w kilku strefach animacji i warsztatów, a dorośli w ciekawych wykładach.

Rozmowy o zdrowiu, środowisku i relacjach

Jednym z wiodących tematów będzie idea „zero waste”. Na warsztatach 8 i 15 czerwca będzie można poznać proste sposoby na niemarnowanie żywności, a w sierpniu dowiedzieć się co to fotowoltaika. Pasjonaci przyrody będą mogli wysłuchać naukowców i fachowców. Wśród poruszanych tematów będą m.in. budowanie relacji z naturą, deficyt natury u dzieci XXI wieku, rośliny inwazyjne w Parku Śląskim, uroki Rosarium, sekretne życie drzew, tajniki fotografowania przyrody, lecznicze właściwości ziół, pożyteczne owady. Dla dorosłych zaplanowano również wykłady psychologów i seksuologów z Uniwersytetu SWPS, które będą odbywać się w godz. 11-12.30. Na najbliższym spotkaniu 25 maja, będzie można posłuchać o „inteligencji erotycznej – o co chodzi w związku?”. Wydarzenie to również okazja do poćwiczenia pilatesu (godz. 12) lub jogi (godz.9).

„Śniadania na trawie” będą rozpoczynały się o godz.10 i odbywały w ogrodzie różanym Parku Śląskiego w każdą sobotę do 31 sierpnia. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia