Bezpłatna nauka jazdy na rolkach, tai chi i joga w wakacje

piątek 24 maja 2019
 • Zajęcia z jogi będą odbywać się we wtorki o godz. 10, czwartki o godz. 17 i soboty o godz. 10. Od 19 czerwca zamiast czwartków będą środy z jogą o godz. 18 (fot. mat. MOSIR Tychy)
  Zajęcia z jogi będą odbywać się we wtorki o godz. 10, czwartki o godz. 17 i soboty o godz. 10. Od 19 czerwca zamiast czwartków będą środy z jogą o godz. 18 (fot. mat. MOSIR Tychy)
 • Rolki dla początkujących będą odbywać się we wtorki i soboty o godz. 17, o godz. 18 – lekcje dla zaawansowanych (fot. mat. MOSIR Tychy)
  Rolki dla początkujących będą odbywać się we wtorki i soboty o godz. 17, o godz. 18 – lekcje dla zaawansowanych (fot. mat. MOSIR Tychy)
 • W lipcu w każdą środę w godz. 16-19 w skateparku w Dolinie Jaworkowej będą odbywać się zajęcia jazdy na rolkach, desce i hulajnodze (fot. mat. MOSIR Tychy)
  W lipcu w każdą środę w godz. 16-19 w skateparku w Dolinie Jaworkowej będą odbywać się zajęcia jazdy na rolkach, desce i hulajnodze (fot. mat. MOSIR Tychy)
 • Od 29 maja w każdą środę o godz. 18, na boisku w Paprocanach, odbywać się będą zajęcia z tai chi (fot. mat. MOSIR Tychy)
  Od 29 maja w każdą środę o godz. 18, na boisku w Paprocanach, odbywać się będą zajęcia z tai chi (fot. mat. MOSIR Tychy)
Kiedy: 
 • sobota 25 maja 2019 - sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Tychy
W maju, w Tychach ruszają bezpłatne zajęcia sportowe: nauka jazdy na rolkach, joga, tai chi. Od lipca dodatkowo będzie można potrenować jazdę na desce i hulajnodze. Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje na świeżym powietrzu. Zobaczcie, jakie terminy zarezerwować sobie na te aktywności – dla siebie lub dla dzieci.

Dla rodziców - joga, tai chi, dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości pobuszowania na desce lub hulajnodze w skateparku, albo podszlifowania swoich umiejętności jazdy na rolkach pod Żyrafą. Tyski MOSIR kolejny rok zachęca do udziału w bezpłatnych, wakacyjnych zajęciach.

Rolki pod Żyrafą

28 maja wznowiona zostanie akcja "Rolki pod Żyrafą". Profesjonalny instruktor wrotkarstwa kolejny rok będzie uczył jazdy na rolkach dzieci od 4. roku życia i młodzież. Zajęcia będą odbywać się w Tychach na placu pod Żyrafą we wtorki i soboty o godz. 17 – początkujący i o godz. 18 – zaawansowani. Na zajęcia należy zabrać: rolki, kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. W przypadku deszczowej pogody lub mokrej nawierzchni zajęcia będą odwoływane.

Joga na Paprach

Od 25 maja trzy razy w tygodniu, na Paprocanach, na drewnianym podeście (na lewo od wodnego placu zabaw) będą odbywać się zajęcia z jogi. Uczestnicy zapoznają się z technikami oddechowo-koncentracyjnym i poćwiczą jogę w pięknej scenerii Jeziora Paprocańskiego. Należy zabrać ze sobą matę oraz w miarę możliwości pasek do jogi lub jakikolwiek inny pasek. Zajęcia prowadzi szkoła Joga To My. Będą odbywać się we wtorki o godz. 10, czwartki o godz. 17 i soboty o godz. 10. Od 19 czerwca zamiast czwartków będą środy z jogą o godz. 18.

Tai chi nad jeziorem

Od 29 maja w każdą środę o godz. 18, na boisku w pobliżu placu zabaw w Paprocanach, instruktor Tadeusz Gacki będzie prowadził zajęcia z tai chi. To sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powodują, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.

Rolki, deska i hulajka - Extreme City

Od 3 lipca do końca wakacji w każdą środę w godz. 16-19 w skateparku w Dolinie Jaworkowej (przy ul. Jaśkowickiej) odbywać się będą warsztaty szkoleniowe (naukę jazdy) z instruktorami rolek, deskorolek oraz hulajnogi.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia