Joga, tai chi i gimnastyka nad jeziorem

wtorek 24 maja 2022
  • fot. mat. MOSiR Tychy
    fot. mat. MOSiR Tychy
  • fot. mat. MOSiR Tychy
    fot. mat. MOSiR Tychy
Kiedy: 
  • sobota 21 maja 2022 - środa 31 sierpnia 2022
Gdzie: Tychy
21 maja w Tychach ruszają bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne: joga, tai chi i gimnastyka wzmacniająca. Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje na świeżym powietrzu. Zobaczcie, jakie terminy zarezerwować sobie na te aktywności.

Joga, tai chi czy gimnastyka wzmacniająca to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, poprawienie swojej kondycji i higieny psychicznej.

Joga na Paprach

Od 21 maja trzy razy w tygodniu, na terenie Kompleksu Sportowego Paprocany, przy ul. Sikorskiego 110 (trawnik przy boisku głównym) będą odbywać się zajęcia z jogi. Uczestnicy zapoznają się z technikami oddechowo-koncentracyjnym i poćwiczą jogę w plenerze. Zajęcia będą odbywać się we wtorki o godz. 10, czwartki o godz. 16 i w soboty: majowe (21 oraz 28 maja) o godz. 7.30, a od czerwca o godz. 9. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

Tai chi nad jeziorem

W każdą niedzielę o godz. 10, zaczynając od 22 maja, profesjonalny instruktor będzie prowadził w Paprocanach (na trawniku przy boisku do koszykówki) zajęcia z tai chi. To sztuka walki oparta o zasady starochińskiej gimnastyki zdrowotnej. Ustawienie ciała gwarantujące stabilność i elastyczność powoduje, że tai chi korzystnie wpływa na korektę postawy, a tym samym przynosi ulgę w przypadku bóli kręgosłupa. Tai chi poprawia także kondycję fizyczną.

Gimnastyka, która wzmacnia

Od 25 maja startują także zajęcia z gimnastyki wzmacniającej. Będą odbywać się w każdą środę i piątek o godz. 17, przy ul. Brzozowej - kompleks z boiskami do siatkówki plażowej (trawnik za boiskiem asfaltowym).

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. W przypadku brzydkiej pogody zajęcia zostaną odwołane.

Kategoria: Wydarzenia