Festiwal ekologii i żywiołów

sobota 25 maja 2019
  • "Tyskie Żywioły" to liczne atrakcje dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    "Tyskie Żywioły" to liczne atrakcje dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
  • Dzieci i dorośli będą mogli zgłębić tajniki pszczelego życia (fot. mat. organizatora)
    Dzieci i dorośli będą mogli zgłębić tajniki pszczelego życia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2019
Gdzie: Tychy
Ekologia, przyroda i dobra zabawa zawładną Dziką Plażą w Paprocanach. Festiwal „Tyskie Żywioły” poświęcony będzie w głównej mierze środowisku. Na zajęciach dorośli zbudują leśny plac zabaw, a dzieciaki nauczą się segregować śmieci ze smokami. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

8 czerwca Tychami po raz trzeci zawładną żywioły. Tegoroczny festiwal poświęcony będzie w głównej mierze przyrodzie, a ściślej relacjom człowieka z przyrodą w dobie kryzysu klimatycznego. Zajęcia skupią się na trzech żywiołach - wodzie, ziemi i powietrzu. Nie zabraknie tematów o ograniczaniu odpadów zgodnie z filozofią zero waste i less waste, o niskiej emisji i wpływie człowieka na jakość powietrza oraz o zasobach wody w Polsce na tle Europy. Czwarty żywioł ogień będzie można spotkać podczas opowieści słowiańskiej przy wielkim ognisku. Przez cały festiwal będą rozdawane woreczki na zakupy, uszyte z firan zebranych od mieszkańców Tychów.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Integralną częścią Festiwalu będą liczne zajęcia warsztatowe. Uczestnicy zasieją m.in. łąkę, wezmą udział w grze dla poszukiwaczy przygód i skarbów, będą mogli wymienić się rzeczami i dać im nowe życie, zgłębią tajniki pszczelego życia, odbędą leśną wyprawę rodzinną, panie będą mogły poćwiczyć gimnastykę słowiańską, a dzieci nauczą się segregacji śmieci. Nie zabraknie relaksu na hamakach i koncertu muzyki relaksacyjnej. Lista zajęć jest naprawdę spora. Na część z nich obowiązują zapisy na stronie Urzędu Miasta Tychy.

Rozmowy o zmianach klimatu

„Tyskie Żywioły” będą również okazją do podzielenia się przemyśleniami, opiniami i pomysłami na temat działań, jakie należy podejmować w czasie wielkich zmian przyrodniczych i klimatycznych. Dyskusję w godz. 16.30 – 18.30 w formule open space poprowadzi profesor nauk biologicznych – Piotr Skubała.

„Tyskie Żywioły” odbędą się 8 czerwca w godz. 10-22 na Dzikiej Plaży Paprocany w Tychach (ul. Nad Jeziorem 43). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy plan imprezy znajdziecie również na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia