Święto Dzieci w Kolejkowie

sobota 25 maja 2019
  • W Dzień Dziecka Kolejkowo zamieni się w miejsce pełne zabaw (fot. mat. organizatora)
    W Dzień Dziecka Kolejkowo zamieni się w miejsce pełne zabaw (fot. mat. organizatora)
  • Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w modelarstwie (fot. mat. organizatora)
    Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w modelarstwie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2019
Gdzie: Gliwice
Dzień Dziecka warto spędzić razem i wyruszyć na spotkanie niesamowitej przygody. W taką podróż możecie się wybrać do Kolejkowa – miniaturowego świata. Tego dnia na najmłodszych będzie czekać wiele zabaw, konkursów i atrakcji. Odbędą się również warsztaty dla małych modelarzy.

Ciekawym pomysłem na Dzień Dziecka będzie wycieczka do Kolejkowa. To największa w Polsce makieta kolejowa, na której znajdują się charakterystyczne dla całego Śląska budynki i budowle. Wśród nich możemy natknąć się m. in. na: dworzec kolejowy w Gliwicach, gliwicki ratusz oraz Nikiszowiec. W Kolejkowie zobaczymy miniaturowy statek pływający po Dzikich Gliwicach. W ciągu kilkugodzinnego zwiedzania można przeżyć wiele dni i nocy, a także podziwiać jedyną na świecie miniaturową chmurę burzową, z której pada prawdziwy deszcz.

Super zabawa w świecie miniatur

W Dzień Dziecka Kolejkowo zamieni się w miejsce pełne zabaw i atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję. Tego dnia dzieci będą mogły bawić się z animatorem w kąciku zabaw, zwiedzać miniaturowy świat z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach miejsc na makiecie, a nawet wygrać wejściówki do kina.

Niezwykłe warsztaty modelarskie

Dzieci będą mogły spróbować również swoich sił w modelarstwie - poznają tajniki tworzenia miniaturowego świata. Pod okiem doświadczonych modelarzy, stworzą swoje własne prace, które później zabiorą ze sobą do domu. Oprócz tego, każdy uczestnik otrzyma specjalny Dyplom Modelarza. Zajęcia odbędą się o trzech różnych godzinach: 12, 14 oraz 16.

Kolejkowo znaleźć można w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także w niedzielę i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci do 3. roku życia zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia