Wybiegaj wakacje dla potrzebujących dzieci

wtorek 28 maja 2019
  • Udział w spotkaniu jest bezpłatny i dostępny dla każdego (fot. mat. pixabay)
    Udział w spotkaniu jest bezpłatny i dostępny dla każdego (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
W Dzień Dziecka możecie zrobić prezent podopiecznym Domu Aniołów Stróżów. Wystarczy wziąć udział w biegu, aby dzieciaki mogły wyjechać na wymarzone wakacje. „Parkrunowe” 5 km będzie można przebiec, przejść o kijkach lub przespacerować całą rodziną. Przewidziano też atrakcje dla dzieci.

Bieg charytatywny to inicjatywa Domu Aniołów Stróżów oraz parkrun Katowice. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Bieg odbędzie się w Parku Kościuszki w Katowicach.

100 zł za każdego uczestnika

- Sponsorzy zadeklarowali, że za każdego uczestnika przekażą 100 zł dla Domu Aniołów Stróżów. Dobrowolną cegiełkę może wpłacić każdy. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na organizację wymarzonych wakacji dla dzieci z trudnych i biednych rodzin oraz codzienna pomoc w świetlicach i klubach. Jednym słowem: im nas będzie więcej, tym więcej dobrego możemy zrobić – zachęca Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Co zrobić, aby pobiec?

Każdy nowy uczestnik musi zarejestrować się tutaj. Po założeniu profilu pobrać i wydrukować kod uczestnika (kod kreskowy z numerem rozpoczynającym się d litery A). Rejestracja jest jednorazowa, więc Ci, którzy brali udział w spotkaniach parkrun w Katowicach lub innej lokalizacji, powinni przynieś tylko wydrukowany numer uczestnika (zapomniany kod można łatwo odzyskać na stronie parkrun). Dobrowolną cegiełkę można wpłacać na stronie Domu Aniołów Stróżów (jako cel należy wybrać BIEG 1.06.2019).

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Dzieciaki będą mogły pobawić się w strefie zabaw i animacji oraz wziąć udział w warsztatach. Nie zabraknie strefy gastronomicznej, gdzie znajdą się pyszne lody, czy też lemoniady. Dla najmłodszych przygotowano również bieg, który odbędzie się pod wieżą spadochronową.

„BIEGNIJ DLA ANIOŁÓW! Charytatywny parkrun Katowice z okazji Dnia Dziecka” odbędzie się 1 czerwca o godz. 9.00 w Parku Kościuszki w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia