Zabawa, warsztaty i rodzinna atmosfera na Baczyńskim

czwartek 30 maja 2019
  • 2 czerwca w godz. 14-18 warto wstąpić na Plac Baczyńskiego w Tychach i skorzystać z przygotowanych atrakcji (fot. mat. UM Tychy)
    2 czerwca w godz. 14-18 warto wstąpić na Plac Baczyńskiego w Tychach i skorzystać z przygotowanych atrakcji (fot. mat. UM Tychy)
Kiedy: 
  • niedziela 2 czerwca 2019
Gdzie: Tychy
Mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi znajdziecie w Tychach - robienie pacynek, zabawy z chustą, warsztaty cyrkowe, malowanie buziek, dmuchańce oraz występy artystyczne to jedne z nich. Rozpoczęły się już zapisy na niektóre zajęcia.

"Tyskie Rodziny spędzają na Baczyńskim godziny" to wydarzenie, które od pięciu lat jest organizowane przez miasto Tychy w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny. Czterogodzinne spotkanie odbędzie się tradycyjnie na Placu Baczyńskiego.

Warsztaty i dobra zabawa

Przy poszczególnych stanowiskach dzieci wraz z rodzicami, dziadkami czy opiekunami mogą korzystać z różnych warsztatów, zajęć, aktywności i działań. W tym roku wśród atrakcji znajdą się warsztaty plastyczne, na których dzieci stworzą pacynki, zwierzątka z papieru, bransoletki, kwiatki, portrety mam, kolorowe baloniki i chodniki. Na niektóre z nich obowiązują zapisy na maila: joanna.rupik@teatrmaly.tychy.pl lub telefonicznie (32) 780 32 02. Warsztaty plastyczne odbędą się w godz. 14-16 w Miejskiej Galerii Sztuki OBOK. Na zajęciach sportowych dzieci pokonają tory przeszkód, zobaczą szermierkę czy pobawią się z chustą. Dodatkowo odbędą się warsztaty cyrkowe, pokaz baniek mydlanych i skręcanie kolorowych balonów. Wydarzenie to również okazja do zabawy na dmuchańcach, pomalowania twarzy, zrobienia wakacyjnych warkoczyków i tatuaży. Na scenie pojawią się lokalne zespoły, które również zadbają o dobrą zabawę.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w godz. 14-18 na placu Baczyńskiego w Tychach. W razie niepogody część zajęć zostanie przeniesiona do Pasażu Andromeda. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie: www.swieto-rodziny.pl/program.

Kategoria: Wydarzenia