Wystawa rzeźb małego artysty

poniedziałek 3 czerwca 2019
  • Przygoda z drewnem zaczęła się, kiedy Gabriel miał 4 lata (fot. mat. organizatora)
    Przygoda z drewnem zaczęła się, kiedy Gabriel miał 4 lata (fot. mat. organizatora)
  •  Ulubiony temat to ludzie i ich odbicie w magicznym lustrze (fot. mat. organizatora)
    Ulubiony temat to ludzie i ich odbicie w magicznym lustrze (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 3 czerwca 2019 - niedziela 30 czerwca 2019
Gdzie: Wisła
Zamiast klocków i resorówek wybiera dłuto i kawał drewna. Jego placem zabaw jest pracownia rzeźbiarska ojca. Piaskownicą – stary jesion, łopatką – młotek i szlifierka. Teraz prace 9-letniego artysty możecie zobaczyć na wystawie.

Autorem prac jest Gabriel Szołdra – 9-latek z Ustronia. Wystawa to rzeźby w drewnie, których tematyką jest człowiek i otaczający go świat.

Pasja od przedszkola

Przygoda z drewnem zaczęła się, kiedy miał 4 lata. Często towarzyszył w pracy tacie, który również jest rzeźbiarzem. Początkowo ojciec – Artur Szołdra pozwalał mu tylko szlifować drewno, a od czterech lat może używać dłuta. Chłopiec bierze udział w warsztatach i plenerach rzeźbiarskich pod okiem profesorów z ASP i tworzy własne dzieła. Wybrał sobie przy tym twardy i trudny materiał, jakim jest jesion. Ale to tylko stanowi dla niego dodatkowe wyzwanie. Nad jedną z rzeźb Gabryś pracował ponad trzy lata. Jego ulubiony temat to ludzie i ich odbicie w magicznym lustrze, abstrakcja. Ale rzeźba to nie jedyne zainteresowania Gabrysia. Przyznaje, że kiedyś chciałby zostać architektem. Już teraz projektuje różne rzeczy w popularnej, kreatywnej grze komputerowej Minecraft.

Sukcesy i własna wystawa

Jak na tak młody wiek, chłopiec może pochwalić się licznymi sukcesami w konkursach plastycznych. Jego dwie rzeźby sprzedała Fundacja im. Zofii Kossak. Jedną kupił kolekcjoner z Monachium.

Do 30 czerwca jego prace można zobaczyć na wystawie w Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” (ul. Juliana Ochorowicza 6) w Wiśle. Ceny biletów to 12 zł – normalny i 8 zł – ulgowy. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11-18.

Kategoria: Wydarzenia