Przenieś się do czasów dawnych Słowian

poniedziałek 3 czerwca 2019
  • Impreza to również animacje, gry i zabawy dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Impreza to również animacje, gry i zabawy dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 29 czerwca 2019
Podróż w czasie – to możliwe. Podczas tej imprezy plenerowej zobaczycie, jak żyły plemiona Ślężan, Golęszyc i Opolan ponad 1500 lat temu. Tego dnia w wiosce słowiańskiej odbędą się pokazy strojów, rzemiosła, turniej łuczniczy, gry, zabawy i muzyka na żywo.

To druga edycja imprezy plenerowej dla rodzin - „Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian”.

Zabawa, warsztaty w klimacie słowiańskim

Tarnowskie Góry przeniosą się w czasie o ponad 1500 lat wstecz. Dzięki temu dzieci będą mogły poznać zwyczaje, ubiór, rzemiosło oraz legendarnych wojów śląskich plemion Ślężan, Golęszyc i Opolan. Wojowie zaprezentują uczestnikom dawne uzbrojenie, szyki bojowe oraz style walki w pokazach bitewnych. Nie zabraknie animacji, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych. Odbędzie się również turniej łuczniczy i rzucania oszczepem, który będzie dostępny dla każdego. Na straganach rzemieślniczych znajdą się: kowalstwo, bednarstwo, wikliniarstwo, skórnictwo. Warsztaty, zabawa i pokazy odbędą się w godz. 12-18.

Muzyka folkowa

Pobawić się i potańczyć będzie można w rytm folkowej muzyki, w słowiańskim klimacie. Wystąpi grupa Żniwa, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Roderyk. Koncerty rozpoczną się od godz. 18.

Wioskę słowiańską będzie można odwiedzić 29 czerwca na terenie prze Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Jana III Sobieskiego 7) w Tarnowskich Górach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia