Jedyny na Śląsku muzealny pokój zagadek

środa 5 czerwca 2019
  • Pokój zagadek mieści się w śląskiej izbie z czasów powstania (fot. mat. organizatora)
    Pokój zagadek mieści się w śląskiej izbie z czasów powstania (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 5 czerwca 2019 - niedziela 5 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
Zbierz drużynę i weźcie udział w porywającej przygodzie. By osiągnąć sukces musicie wykazać się ścisłą współpracą, czasu na rozwiązanie będzie niewiele. Gra to dobry sposób na rodzinną zabawę oraz naukę historii.

Pokój zagadek „Skrytka powstańców” jest częścią wystawy „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku” w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Znajdź skrytkę

Pokój zagadek mieści się w śląskiej izbie z czasów powstania. Uczestnicy mają rozwiązać szereg zadań dotyczących wszystkich powstań śląskich (pomóc w tym może uważna lektura treści prezentowanych na wystawie). By osiągnąć sukces i odnaleźć skrytkę, muszą wykazać się także ścisłą współpracą. W pokoju zagadek może jednocześnie przebywać od dwóch do sześciu osób (a w przypadku grup szkolnych do dziesięciu osób). Czas na rozwiązywanie jest ograniczony i wynosi 45 min.

Zasady gry

Aby wziąć udział w grze należy zarezerwować termin i godzinę na stronie Muzeum Śląskiego. Przed rozpoczęciem gry należy się zgłosić minimum 10 min przed w celu odbycia przeszkolenia. Pokój czynny jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-20 z podziałem na godziny wejść dla grup szkolnych i osób indywidualnych (godz. 15,16.30,18, w soboty i niedzielę w godz.10-18). Cena za całą drużynę, bez względu na liczbę osób to 99 zł. We wtorki zabawa jest bezpłatna. Osoby, które korzystają z gry mają możliwość nieodpłatnego zwiedzenia wystawy - „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”. Informację o wydarzeniu oraz regulamin gry znajdziecie na stronie muzeum.

Muzeum Śląskie w Katowicach mieści się przy ul. T. Dobrowolskiego 1.

Kategoria: Wydarzenia