Jak nie marnować żywności? - warsztaty śniadaniowe

piątek 7 czerwca 2019
  • Warsztaty „Kuchenne zero waste...” odbędą się w ramach „Śniadania na trawie" 8 i 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty „Kuchenne zero waste...” odbędą się w ramach „Śniadania na trawie" 8 i 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2019
  • sobota 15 czerwca 2019
Gdzie: Chorzów
Każdego dnia wyrzucamy ogromne ilości jedzenia. Najczęściej w koszu ląduje pieczywo, owoce i wędliny. Co zrobić, aby ograniczyć marnowanie żywności? - o tym dowiecie się podczas warsztatów organizowanych w ramach sobotnich „Śniadań na trawie”.

Jak podaje Federacja Polskich Banków Żywności do marnowania jedzenia przyznaje się niemal połowa Polaków. Powodem są zbyt duże i nieprzemyślane zakupy i brak pomysłu na wykorzystanie produktów zalegających w lodówce. Zmarnowana żywność to nie tylko straty finansowe ale i ekologiczne, chociażby w postaci wytwarzanych gazów cieplarnianych przy jej rozkładzie.

Kuchenne zero waste

Podczas śniadaniowych warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie dla środowiska i bez nakładów finansowych ograniczyć marnowanie jedzenia. To pomoże w oszczędzeniu pieniędzy, a co najważniejsze naszej planecie. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele IKEA Katowice, którzy opowiedzą, jak przeciwdziałają wyrzucaniu jedzenia w swoich restauracjach.

Bezpłatne warsztaty „Kuchenne zero waste, czyli proste sposoby na niemarnowanie żywności” są otwarte dla wszystkich i odbędą się 8 oraz 15 czerwca o godz. 10 w Rosarium Parku Śląskiego w Chorzowie w ramach „Śniadania na trawie”.

Kategoria: Wydarzenia