Spacer pięciu zmysłów dla dzieci i rodziców

poniedziałek 10 czerwca 2019
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 16 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
Smak, słuch, węch, dotyk i postrzeganie – te zmysły zostaną uruchomione podczas integracyjnych warsztatów. Dzieci wraz z rodzicami wybiorą się na spacer, pełen niespodzianek i twórczej, aktorskiej zabawy.

Familijne warsztaty w plenerze to spacer po Bogucicach, jednej z dzielnic Katowic. Poprzez interaktywne warsztaty dzieci, młodzież i seniorzy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie: „Gdybym miał oprowadzić przyjaciela po Śląsku, to co bym mu pokazał w najbliższej okolicy?”. Porozmawiają o tym co sprawia, że ich dzielnica jest dla nich miejscem ważnym. Warsztaty są elementem projektu „Bogucickie opowieści” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zabawa i integracja

Udział w wydarzeniu nie wymaga, żadnych predyspozycji artystycznych. Zadania będą angażować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Anna Nowak z Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”. Do wspólnego spacerowania mogą zgłaszać się w parach (grupach) dzieci powyżej 6 lat wraz z opiekunami. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc, w kasie biletowej Teatru (ul. św. Jana 10) - tel. 32 253 77 79 lub za pomocą e-maila: edukacja@ateneumteatr.pl (podając liczbę osób, których rezerwacja dotyczy oraz telefon kontaktowy).

Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca o godz. 14.00. Spacer wyruszy spod Miejskiego Domu Kultury „Bogucice” (ul. Markiefki 44a) w Katowicach. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia