Koniec roku szkolnego w Kolejkowie

wtorek 18 czerwca 2019
  • Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
  • W miniaturowym świecie można zobaczyć miejsca charakterystyczne dla Śląska (fot. mat. organizatora)
    W miniaturowym świecie można zobaczyć miejsca charakterystyczne dla Śląska (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 19 czerwca 2019
Gdzie: Gliwice
Wakacje i koniec szkoły - to czas, na który czeka każdy uczeń. Rozdanie świadectw to dzień pełen emocji, dlatego warto świętować go w szczególny sposób. Zabierz swoje dziecko do Kolejkowa i przeżyj niesamowitą przygodę.

W miniaturowym świecie można zobaczyć, jak wygląda życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, wcielić się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza.

Bezpieczne wakacje i tradycje regionu

Zwiedzając Kolejkowo można poznać historię i ciekawostki związane z całym Śląskiem. To idealna okazja na dyskusje i zabawy z dzieckiem. Twórcy miniaturowego świata dołożyli wszelkich starań by pokazywać świat jak najbardziej realistycznie. Na makiecie znaleźć można mnóstwo dobrego humoru, ale również pozwolić sobie na chwile zadumy. Scenki, które znaleźć można w Kolejkowie, tworzone były pod okiem ekspertów. Na ich podstawie można wytłumaczyć najmłodszym sposób postępowania w sytuacjach zagrożenia, wskazać prawidłowe wartości, a wszystko w formie wspólnego zwiedzania i zabawy.

Rozwijanie talentów

W Kolejkowie organizowane są także warsztaty modelarskie dla dzieci. Podczas ich trwania, najmłodsi poznają tajniki tworzenia przestrzennego, wykonując własne prace. Na każdym stanowisku znajdują się wszystkie materiały potrzebne do tworzenia kreatywnych projektów. Modelarstwo to lekcja cierpliwości, którą warto kształtować od najmłodszych lat. Po ukończonych zajęciach dziecko zabiera swoje projekty do domu i otrzymuje Dyplom Modelarza. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz.: 10,12 oraz 16. Zapisy odbywają się w kasie Kolejkowa. Koszt zajęć to 10 zł.

Odwiedź niezwykły świat miniatur

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia