Folkowe lato z legendą w plecaku

wtorek 18 czerwca 2019
  • Zajęcia będą czerpać inspirację z legend i folkloru różnych regionów Polski (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia będą czerpać inspirację z legend i folkloru różnych regionów Polski (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 lipca 2019 - sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Sosnowiec
Folkowe malowanie na murze, legendy z różnych regionów Polski, wycieczki m.in do wesołego miasteczka, warsztaty kulinarne - tak zapowiadają się wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Lato w mieście nie musi być nudne. Miejska Biblioteka w Sosnowcu w ramach akcji letniej „Z legendą w plecaku, czyli folkowe lato z biblioteką” przygotowała mnóstwo atrakcji. Projekt będzie realizowany od 1 lipca do 31 sierpnia.

Legendy i folklor

Zajęcia będą czerpać inspirację z legend i folkloru różnych regionów Polski. W każdym tygodniu (poniedziałki, środy, piątki) uczestnicy wakacyjnej akcji wezmą udział w cyklu spotkań literacko-plastyczno-ruchowych, które będą odbywać się w poszczególnych filiach biblioteki. W Zagłębiowskiej Mediatece będzie można zobaczyć ciekawe baśnie i bajki, wystawę „Poznaj najpiękniejsze polskie legendy”, posłuchać czytania plenerowego z udziałem aktorów z Teatru Zagłębia. Mali artyści będą mogli stworzyć folkowy mural, a miłośnicy gotowania wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Odbędą się również wycieczki m.in. do Legendii, Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, Skansenu w Chorzowie. Nie zabraknie konkursów dla legendoznawców. Wakacje w Zagłębiowskiej Mediatece zakończy 31 sierpnia wielki finał – kolorowy pochód przebierańców i piknik literacki.

Szczegółowy plan akcji letniej w Miejskiej Bibliotece w Sosnowcu dostępny jest na stronie biblioteki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-15 lat. Na niektóre obowiązują zapisy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zagłębiowska Mediateka mieści się przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Kategoria: Wydarzenia