„Kręcipupa” dla najmłodszych

piątek 21 czerwca 2019
  • Przedstawienie będzie można zobaczyć w bytomskim Teatrze Rozbark (fot. mat. organizatora)
    Przedstawienie będzie można zobaczyć w bytomskim Teatrze Rozbark (fot. mat. organizatora)
  • „Kręcipupa” to muzyczno-ruchowy spektakl dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    „Kręcipupa” to muzyczno-ruchowy spektakl dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 30 czerwca 2019
Gdzie: Bytom
Usiądź choć na chwilę. Przestań się kręcić – czy upominacie tak czasami swoje dzieciaki? To przedstawienie jest dla takich małych wiercipiętów. Do tego solidna dawka humoru – poważni rodzice wchodzą na własną odpowiedzialność.

Przedstawienie to koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek.

Dla małych „kręcipupek”

„Kręcipupa” to muzyczno-ruchowy spektakl dla najmłodszych i ich rodziców. Opowiada o niepowstrzymanej potrzebie ruchu i niemożności powstrzymania się od kręcenia. Przenosi widza w świat abstrakcji plastycznej, wykorzystując w tym celu przedmioty codziennego użytku. Domowa przestrzeń, w której rozgrywa się akcja przedstawienia, nabiera nowych znaczeń, otwierając widza na nieoczekiwane skojarzenia i rozbudzając jego wyobraźnię. Udział w spektaklu grozi napadami wesołości. Może wystąpić problem z powstrzymaniem się od tańca.

Warsztaty teatralno – ruchowe

Podczas warsztatów „DOMY i My” rodzice i dzieci będą mogli spojrzeć na siebie i swoje wspomnienia z innej perspektywy, z perspektywy sprzętów domowych. Będzie dużo śmiechu i wzruszeń. Bo jak tu zachować powagę kiedy tata zaczyna wcielać się w lampę, a córka staje się szalonym odkurzaczem. Wspólna zabawa przypomni jak świetnie jest się razem powygłupiać i jak łatwo można wymyślić grę, która umili nam rodzinne chwile. Warsztaty to głównie gry teatralno-ruchowe. Skierowane do dzieci w wieku od 4 lat wraz z rodzicami.

Spektakl będzie można zobaczyć 30 czerwca o godz. 11 w Teatrze Rozbark w Bytomiu (ul. Wojciecha Kilara 29). Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 1-5 lat. Ceny biletów to 10 zł – ulgowy, 15 zł – normalny. Bilety można zakupić na stronie teatru. Po przedstawieniu w godz. 12-13 odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców „DOMY i My” (wstęp możliwy po okazaniu biletu z „Kręcipupa”, liczba miejsc jest ograniczona).

Kategoria: Wydarzenia