Poznaj tajemnice pszczelego ula

niedziela 23 czerwca 2019
  • Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach (fot. mat. Fb Muzeum Śląskie)
    Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach (fot. mat. Fb Muzeum Śląskie)
Kiedy: 
  • sobota 6 lipca 2019
  • sobota 20 lipca 2019
  • niedziela 8 września 2019
Gdzie: Katowice
Podczas tych warsztatów weźmiecie udział w typowych pracach pszczelarskich, poszukacie miodu czy też nauczycie się rozpoznawać trutnie, robotnice i matki. Nie zabraknie małego co nieco – miodu.

„Tajemnice pszczelego ula” to warsztaty edukacyjne dla rodzin z dziećmi od 5. roku życia, które odbywają się w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Poznaj ul i jego tajemnice

Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział w typowych pracach pszczelarskich, omówią proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa, sprzęt pszczelarski. Następnie otworzą ule i poszukają, gdzie są: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarki (czerw zamknięty), trutnie, robotnice i matki. Na koniec skosztują też miodu. Warsztaty to również okazja do porozmawiania o pszczelarstwie miejskim, biologii rodziny pszczelej, znaczeniu pszczelich produktów.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi odbędą się 6 i 20 lipca, 8 września o godz. 12.30 w Muzeum Śląskim w Katowicach (ul. Dobrowolskiego 1). Bilet wstępu to 12 zł. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zakupić wcześniej bilety w kasach muzeum lub w systemie online. Więcej informacji, regulamin oraz wzór oświadczenia znajdują się na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia