Wakacyjna przygoda z fizyką

poniedziałek 24 czerwca 2019
  • Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje we wtorki i czwartki (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje we wtorki i czwartki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 2 lipca 2019 - czwartek 29 sierpnia 2019
Jedną z wakacyjnych propozycji na ciekawie spędzony czas w mieście jest zabawa i eksperymenty w Pracowni Zajęć Kreatywnych H2O. Dzieci w świat nauki wprowadzi Pan Majsterklepka. Nie zabraknie LEGO, doświadczeń i zabaw zręcznościowych.

Pracownia Zajęć Kreatywnych H2O to nauka i zabawa w jednym. To ciekawa przygoda z fizyką, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Baw się i eksperymentuj z fizyką

Dzieci na 7 specjalistycznych stanowiskach mogą bawić się i eksperymentować: z wodą, parą wodną (o temperaturze pokojowej), powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach), prądem elektrycznym (o niskim napięciu) oraz światłem. Do swojej dyspozycji będą mieć makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe, czy też pneumatyczne LEGO. Te z pewnością dostarczą mnóstwa frajdy. Nie zabraknie doświadczeń z barwą, optyką oraz prostymi maszynami.

Zajęcia będą odbywać się przez całe wakacje we wtorki (dla dzieci 5-7 lat) o godz.11 i w czwartki o godz. 17 dla starszych dzieciaków. Cena biletu to 9 zł. Bilety są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownie Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w Zespole Szkół nr 2 w Siemianowicach Ślaskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego).

Kategoria: Wydarzenia