Bajtlowisko – gry i zabawy z dawnych lat

wtorek 25 czerwca 2019
  • "Bajtlowisko" to ekspozycja plenerowa i miejsce, gdzie można dobrze bawić się (fot. mat. organizatora)
    "Bajtlowisko" to ekspozycja plenerowa i miejsce, gdzie można dobrze bawić się (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 4 lipca 2019 - czwartek 29 sierpnia 2019
Gdzie: Bytom
W klasy, w gumę, w pajacyka, w kapsle – najmłodsi będą mogli zagrać na ekspozycji plenerowej „Bajtlowisko” w Muzeum Górnośląskim. Oferta wakacyjna to również warsztaty i gry terenowe dla dzieci i młodzieży. Zobaczcie.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu dla najmłodszych przygotowało wakacyjne propozycje, gdzie zabawa łączy się niepostrzeżenie z nauką.

Podwórkowe zabawy, jak za dawnych lat

„Bajtlowisko” to ekspozycja plenerowa, a zarazem miejsce, dzięki któremu powrócą gry i zabawy z dawnych czasów. W każdy lipcowy i sierpniowy czwartek będzie można zagrać w klasy, w gumę, w pajacyka czy też w kapsle. Potrzebne do gier akcesoria będą do wypożyczenia w kasie Muzeum. W wakacyjne soboty o godz. 12.30 dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach np. malowania piaskiem, tworzenia form z mas papierowych, malowania drewnianych zabawek. Zajęcia będą prowadzone w przestrzeni wystaw stałych i czasowych. Nie zabraknie gier etnograficznych i przyrodniczych.

Warsztaty filmowe

Młodzież będzie mogła uczestniczyć w „Wakacyjnych warsztatach filmowych” (13-14 sierpnia). Ich tematyka będzie związana z odkrywaniem historii miasta Bytom. Uczestnicy warsztatów poznają elementy pracy na planie zdjęciowym, zmierzą się z pracą przed kamerą i wykonają animacje poklatkowe. Ich prace zostaną wykorzystane w filmie prezentującym powstania śląskie oczami młodego człowieka.

Pożegnanie wakacji

Wakacje w Muzeum zakończą się warsztatami „Zmierz się archeologią” (29 sierpnia). Podczas zajęć najmłodsi poznają metody wykonywania pomiarów archeologicznych stosowanych w wykopaliskach i prac gabinetowych oraz zabytki związane z różnymi systemami miar i wag, które odkrywają archeolodzy. Zajęciom towarzyszyć będzie mini wystawa archeologiczna.

Zabawy na bajtel placu są darmowe. Warsztaty to koszt 10 zł. Obowiązują na nie zapisy pod numerem tel. 322818294, w. 127. Szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie muzeum.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu mieści się na pl. Jana III Sobieskiego 2.

Kategoria: Wydarzenia