Po raz 13. Ulicznicy zawładną ulicami Gliwic

wtorek 9 lipca 2019
  • „Złota Ryba z cyklu Kapitańskie Opowieści” - spektakl będzie można obejrzeć 20 lipca o godz. 16 (fot. mat. organziatora)
    „Złota Ryba z cyklu Kapitańskie Opowieści” - spektakl będzie można obejrzeć 20 lipca o godz. 16 (fot. mat. organziatora)
Kiedy: 
  • wtorek 9 lipca 2019 - niedziela 28 lipca 2019
Gdzie: Gliwice
Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy odbędzie się po raz 13. Przez cały lipiec artyści będą pokazywać nam niezwykły świat ulicznej sztuki. Zobaczcie, co będzie się działo.

Ulicznicy to przedstawienia, występy kabaretowe i warsztaty dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie.

W piątek 12 lipca o godz. 19 w Forum (ul. Lipowa 1) gwiazdą wieczoru będzie Kabaret CZESUAF z programem „Przyjęcie”. 13 lipca o godz. 14 w Alejce Forum Parku Chopina odbędą się kreatywne warsztaty dla dzieci Hapijama Fun Art. Tego samego dnia, w Parku Chopina o godz. 16 dzieciaki będą mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego „Pchła Szachrajka”. Dorosłych zainteresuje z pewnością spektakl „Pozor už nemôžem” Teatru Delikates, który zostanie wystawiony w Parku Chopina o godz. 18. W niedzielę 14 lipca o godz. 18 na gliwickim Rynku odbędzie się muzyczne show „Historia Muzyki” w wykonaniu Muzikantów. W piątek 19 lipca o godz. 19 w Forum Inspirujących Spotkań (ul. Lipowa 1) szykujcie się na dużą porcję śmiechu – odbędzie się stand-up Damiana Kubika, Marcina Zbigniewa Wojciecha oraz Tomasza Jachimka. Sobota 20 lipca to warsztaty kreatywne (godz. 14) i przedstawienia dla dzieci (godz. 16 - „Złota Ryba z cyklu Kapitańskie Opowieści”), a także spektakle dla dorosłych (godz. 17 - „La Fin Demain”- Niemcy i godz. 18 - „Vysoké Snění” – Czechy). Wszystkie atrakcje odbywać się będą w Parku Chopina. W niedzielę 21 lipca w Parku Chipina o godz. 16 i 18 wystawiony zostanie ponownie spektakl „La Fin Demain”. W piątek 26 lipca będzie czas na komedię improwizowaną „Narwani IMPRO SHOW” (Forum, godz. 19), zaś w sobotę 27 lipca w alejce Forum Parku Chipina dzieciaki będą się dobrze bawić podczas warsztatów „Małe Mi” (godz. 14) oraz spektaklu „Igraszki z Dropsem” w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek. Tego dnia w Ruinach Teatru Victoria będzie można obejrzeć monodram muzyczny „Król Dawid – LIVE!” (godz. 19), zaś w Parku Chopina o godz. 21 spektakl „The Baïna Trampa Fritz Fallen” w wykonaniu G. Bistaki (Francja) - w niedzielę 28 lipca o godz. 21 zostanie on powtórzony.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Na niektóre obowiązują darmowe wejściówki. Rezerwacja i odbiór wejściówek odbywać się będzie w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie ulicznicy.pl.

Kategoria: Wydarzenia