Akademia małych odkrywców i warsztaty cukiernicze

wtorek 9 lipca 2019
  • Na warsztatach cukierniczych nie zabraknie słodkich ciasteczek i muffinek (fot. mat. organizatora)
    Na warsztatach cukierniczych nie zabraknie słodkich ciasteczek i muffinek (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 13 lipca 2019
Gdzie: Mikołów
Na warsztatach cukierniczych dzieci będą ozdabiać ciasteczka i muffinki oraz rozbijać słodkie piniaty. Na warsztatach podróżniczych poznają zagadnienia związane z żeglarstwem – alfabet Morse’a, wiązanie węzłów, a dzięki goglom VR - wypłyną na morze.

Wśród słodkich atrakcji znajdą się warsztaty cukiernicze, na których uczestnicy będą ozdabiać ciasteczka i muffinki. Najmłodsi wezmą udział w zabawie, w której zadaniem będzie rozbić kolorowe piniaty wypełnione łakociami.

Warsztaty dla wilków morskich

Na warsztatach pt. „Akademia małych odkrywców” dzieci poznają tajniki życia na morzu i zagadnienia związane z żeglarstwem. Uczestnicy spróbują swoich sił w zawiązywaniu węzłów oraz śpiewaniu szant, a także poznają podstawowe słownictwo związane ze sportem, w tym nazwy odpowiednich żagli i kursy względem wiatru. Po takim przygotowaniu małe wilki morskie przeniosą się na morze, a wszystko to dzięki symulatorowi żeglowania i specjalnym goglom VR. W wirtualnej rzeczywistości, na wybranych modelach jachtów dzieci potrenują umiejętności techniczne, a wszystko to w wolnym od ryzyka środowisku. Nie zabraknie ciekawostek związanych z żargonem żeglarskim i alfabetem Morse’a, a na zajęciach plastycznych powstaną pamiątkowe latarnie morskie.

Zabawa odbędzie się z okazji 19. urodzin Centrum Handlowego Auchan Mikołów (ul. Gliwicka 3) 13 lipca. Urodzinowe atrakcje będą dostępne od godz. 10-16, a „Akademia małych odkrywców” odbędzie się w godz. 15-17.30. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Kategoria: Wydarzenia