Przebywaj na lufcie i zażywaj książkowej jogi

środa 10 lipca 2019
  • Kiedyś dzieci spędzały na podwórku całe dnie. "Klopsztanga" była zawsze oblegana (fot. wikipedia)
    Kiedyś dzieci spędzały na podwórku całe dnie. "Klopsztanga" była zawsze oblegana (fot. wikipedia)
Kiedy: 
  • wtorek 2 lipca 2019 - czwartek 29 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zachęca dzieci do luftowania myśli, zażywania książkowej jogi i spędzania czasu na podwórkach, jak to było przed laty. „Szkolenie” odbywać się będzie przez całe wakacje 3 dni w tygodniu.

We wtorki, środy i czwartki w lipcu i sierpniu, w wybranych filiach MBP w Katowicach, dzieci w wieku 7-12 lat będą się spotkać, by obcować z literaturą i sztuką, brać udział w warsztatach i przebywać na lufcie.

Jak dzieci z Bullerbyn

Podczas „luftowania” dzieci będą uświadamiane, jak ważną rolę odgrywa powietrze, co można robić będąc na powietrzu i jak o to powietrze należy dbać. Przykład będzie brany z książki pt. „Dzieci z Bullerbyn”, które spędzały na łonie przyrody cały swój czas, wymyślając kreatywne zabawy. Dzieci dowiedzą się, jak pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma kontakt z przyrodą, jak wzrasta odporność i pozytywny nastrój.

Pod okiem specjalistów

Specjalistami od luftu będą: Urszula Palusińska – autorka Brzuchem do góry, Piotr Bielski zajmujący się jogą śmiechu, na nudę warsztatami komiksowymi zaradzi Edyta Bystroń, a kryminalno-detektywistycznie - Marcin Pałasz, Wojciech Grajkowski, któremu natura nie jest obojętna, Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, który o Piaskowym wilku wie całkiem sporo. Nie robiąc nic, można wpatrywać się w Niesamowity wszechświat i Brzechwę dzieciom (wystawy udostępnione przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz Drzewa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego (wystawa udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry).

Spotkania odbywać się będą od 2 lipca do 29 sierpnia we wtorki, środy i czwartki w filiach MBP w Katowicach.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców. Szczegóły dot. zapisów i regulamin znajdują się na stronie MBP.

Kategoria: Wydarzenia