Plac do radości pełen atrakcji

piątek 12 lipca 2019
 • Teatr Improwizacji pozwoli dzieciom sprawdzić umiejętności aktorskie (fot. mat. organizatora)
  Teatr Improwizacji pozwoli dzieciom sprawdzić umiejętności aktorskie (fot. mat. organizatora)
 • Teatr Improwizacji pozwoli dzieciom sprawdzić umiejętności aktorskie (fot. mat. organizatora)
  Teatr Improwizacji pozwoli dzieciom sprawdzić umiejętności aktorskie (fot. mat. organizatora)
 • Podczas Lata na Placu do radości na całe rodziny czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
  Podczas Lata na Placu do radości na całe rodziny czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
 • Podczas Lata na Placu do radości na całe rodziny czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
  Podczas Lata na Placu do radości na całe rodziny czeka wiele atrakcji (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • piątek 12 lipca 2019 - sobota 31 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Trwa "Lato na Placu do radości" przed Libero Katowice. Przez całe wakacje, również w niedziele niehandlowe, dzieci, młodzież i dorośli mogą korzystać z wielu bezpłatnych atrakcji. Skimboarding, Teatr Improwizacji, koncerty, spotkania z aktorami – to tylko niektóre z nich.

Sport, kultura, sztuka i edukacja, a do tego mnóstwo dobrej zabawy - na to wszystko mogą liczyć całe rodziny, które w wakacje odwiedzą Plac do radości.

Najlepsze Czytanki i spotkania z aktorami

Lato to idealny czas na zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki. Libero postanowiło zaprosić na Plac do radości znanych aktorów i aktorki, którzy w co drugą niedzielę czytać będą bajki wydawnictwa Dwie Siostry. I tak 14 lipca w „Czytankach” weźmie udział Marcin Perchuć - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, który popularność zdobył dzięki roli Konstantego Turskiego w serialu Agnieszki Holland „Ekipa” oraz majora Pawła Sikorskiego w „Twarzą w twarz”. Widzowie znają go również z wielu produkcji serialowych, takich jak: „Kryminalni”, „Teraz albo nigdy!”, „Usta usta”, „Lekarze” czy "Barwy szczęścia". Dzieci zgromadzone pod sceną wysłuchają bajki „Jaś i Janeczka”. W ostatnią niedzielę lipca bajkę „Felek i Tola” przeczyta Piotr Ligienza. W sierpniu w spotkaniach wezmą udział Magda Stużyńska i Paulina Holtz. „Czytanki” odbywać się będą w godz. 11-13.

Teatr Improwizacji i planszówkowy zawrót głowy

Podczas "Lata na Placu do radości" dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. Wszystko dzięki Teatrowi Improwizacji, organizowanemu we współpracy z Impro Silesia. Najbliższe wydarzenie już 21 lipca, w godz. 11-13. Oprócz weekendowych atrakcji każdego dnia czekać będzie specjalna strefa z grami i planszówkami, a od godz. 10 do 16 w Filmspocie wyświetlane będą bajki.

Skimboarding dla miłośników wodnego szaleństwa

W sobotę (13 lipca) na Placu do radości stanie tor do skimboardingu. Będzie on działać codziennie w godz. 10-20. Dodatkowo, w soboty (w godz. 14-18) i niedziele (godz. 12-16) każdy będzie mógł zapisać się do letniej szkoły skimboardingu ŚŚŚLIZG, a w soboty sprawdzić swoje umiejętności plastyczne podczas SURF&ART, czyli warsztatów dekorowania desek surfingowych. W przypadku niepogody tor będzie nieczynny, a warsztaty odwołane, dlatego warto śledzić profil Libero na Facebooku i sprawdzać bieżące komunikaty.

Kontenerowe Granie i Śniadanie Mistrzów

Program "Lata na Placu do radości" to również moc wrażeń dla rodziców. W piątkowe wieczory można zrelaksować się podczas Kontener Beats&Cocktails, w soboty wziąć udział w FILMS FOR FOOD Festival i obejrzeć najlepsze filmy dokumentalne i fabularne o tematyce kulinarnej oraz spotkać się z zaproszonymi gośćmi. W niedzielę warto wpaść na Drugie Śniadanie Mistrzów - piknik i targ śniadaniowy lub posłuchać wieczornych koncertów lokalnych zespołów, w ramach cyklu Kontenerowe Granie.

W przypadku złej pogody wydarzenia przenoszone są do środka kompleksu przy Kościuszki 229.

Kategoria: Wydarzenia