Kosmiczna wystawa

piątek 19 lipca 2019
  • Wystawa powstała z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania ludzi na księżycu (fot. mat. pixabay)
    Wystawa powstała z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania ludzi na księżycu (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 19 lipca 2019 - środa 31 lipca 2019
Gdzie: Katowice
Fotografie z podpisami astronautów i kosmonautów, modele pojazdów kosmicznych w tym limitowane egzemplarze wyprodukowane przez LEGO – m.in. to zobaczycie na wystawie „Wyścig na księżyc”.

Wystawa powstała z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania ludzi na Srebrnym Globie. 19 lipca o godz. 17 odbędzie się jej wernisaż, podczas którego Planetarium Śląskie zaprezentuje w mobilnym planetarium seans „Z wizytą u Pana Twardowskiego”. Ekspozycję przygotowały wspólnie Biblioteka Śląska w Katowicach oraz Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Wyrusz w kosmos

Na wystawie można oglądać zdjęcia i autografy astronautów biorących udział w programach Mercury, Gemini oraz Apollo, a także radzieckim programie Interkosmos, w ramach którego na orbitę poleciał pierwszy i jedyny jak do tej pory Polak – Mirosław Hermaszewski. Zabrał on w kosmos kopertę adresowaną do Planetarium Śląskiego – ją również można zobaczyć na wystawie. Biblioteka Śląska zaprezentuje najciekawsze pozycje książkowe poświęcone astronautyce. Wystawa to również perfekcyjnie wykonane modele pojazdów kosmicznych Apollo 11, Apollo 13, Apollo 17, Sojuz – Apollo i Sojuz 30. Dodatkową atrakcję wystawy stanowią limitowane modele rakiety kosmicznej Saturn V oraz lądownika księżycowego wyprodukowane przez LEGO.

Wystawę „Wyścig na księżyc” można oglądać do końca lipca w holu głównym Biblioteki Śląskiej w Katowicach (pl. Rady Europy 1). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenienia na Fb

Kategoria: Wydarzenia