Noc spadających gwiazd i dobra zabawa

poniedziałek 29 lipca 2019
  •  Wspólnie oglądanie gwiazd będzie możliwe z 12 na 13 sierpnia w Parku Śląskim (fot. mat. pixabay)
    Wspólnie oglądanie gwiazd będzie możliwe z 12 na 13 sierpnia w Parku Śląskim (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 12 sierpnia 2019 - wtorek 13 sierpnia 2019
Gdzie: Chorzów
W nocy z 12 na 13 sierpnia na niebie będzie można zobaczyć jeden z najbardziej popularnych rojów meteorów – Perseidy. Ten wyjątkowy wieczór można spędzić w Parku Śląskim. Przygotowano wiele atrakcji m.in. warsztaty tworzenia pudełek na spadające gwiazdy.

Perseidy znane potocznie spadającymi gwiazdami to wyjątkowe zjawisko, które co roku możemy obserwować nocą na niebie. Wspólnie oglądanie gwiazd będzie możliwe z 12 na 13 sierpnia w Parku Śląskim. Ponadto tej nocy będzie dobrze widoczny Mars.

Odkryj niebo za pomocą gier i zabaw

Wydarzenie rozpocznie rodzinna gra miejska (godz. 18 - 20.30). Na sierpniowym niebie trzeba będzie odnaleźć wiele tropów, jak koń Pegaz, silny Herkules czy też groźną Hydrę. Uczestnicy zobaczą, że mapę nieba można odkrywać za pomocą gier i zabaw dźwiękowych, plastycznych, teatralnych i ruchowych. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia i dorosłych. Obowiązują zapisy: agnieszka_pielok@chck.pl , tel. 32 349 78 68.

Aleja spadających gwiazd

Na warsztatach będzie można stworzyć pudełka na spadające gwiazdy, powstanie instalacja przypominająca „aleję spadających gwiazd”, prywatna mapa nieba. Na warsztatach ruchowych nie zabraknie kosmicznej podróży. Planetarium Ślaskie zapozna uczestników z gwiazdozbiorami widocznymi nad Polską z wykorzystaniem obrotowej mapy nieba. Zajęcia będą odbywać się w godz. 20.30 - 22.

Koncert i opowieści astronomiczne

Gdy zrobi się ciemno (godz. 21.30) astronom z Planetarium Ślaskiego opowie o gwiazdozbiorach, a pomiędzy jego prezentacjami posłuchamy koncertu zespołu Ciśnienie, który umili uczestnikom oglądanie i poznawanie gwiazdozbiorów.

Noc spadających gwiazd w Parku Śląskim odbędzie się z 12 na 13 sierpnia o godz. 18 przy tymczasowej siedzibie Planetarium – Gołębniku (ul. Różana 4). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia