Rowerowy zawrót głowy z okazji Tour de Pologne

czwartek 1 sierpnia 2019
  • Festiwal Rowerowy odbędzie się 5 sierpnia w godz. 14-19 na Arenie Zabrze (fot. mat. pixabay)
    Festiwal Rowerowy odbędzie się 5 sierpnia w godz. 14-19 na Arenie Zabrze (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 5 sierpnia 2019
Gdzie: Zabrze
Już 5 sierpnia najlepsi kolarze świata pojawią się na trasie Chorzów - Zabrze. Wydarzeniu będą towarzyszyć różne imprezy. Na jednej z nich będzie miasteczko ruchu rowerowego, bezpłatny serwis rowerowy, rodzinne zawody sportowe, maraton zumby oraz zabawa na dmuchańcach.

Festiwal Rowerowy „Zabrze kocha rower” to atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na mecie 3. etapu wyścigu – Arenie Zabrze będzie czekać mnóstwo rowerowych atrakcji. Wśród nich znajdą się m.in. strefa bezpłatnego serwisu rowerowego, fruit bike, strefa edukacyjno – rozrywkowa dla dzieci, wypożyczalnia rowerów i kasków, prezentacja samochodów elektrycznych, tor pumptrack, miasteczko ruchu drogowego. Nie zabraknie zdrowej rywalizacji sportowej. Rodzinnie swoich sił będzie można spróbować w grze dart, strzelaniu z łuku, disc golfie, piłkarzykach. Dzieci ucieszy zabawa na dmuchańcach oraz malowanie buziek.

Festiwal odbędzie się 5 sierpnia w godz. 14-19 na Arenie Zabrze (ul. Roosevelta 81). Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie Areny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Nauka jazdy na rowerze może sprawiać problemy (fot. sxc.hu)

Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze nauczyć swojej pociechy jazdy na rowerze, przygotowaliśmy ściągę - jak to zrobić szybko i bezboleśnie.
Swoim doświadczeniem podzielił się z nami Tymek Błaszczyk, trener klubu sportowego Alpino (www.alpino.pl).

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? 8 kroków do sukcesu