Co by powiedział mamut, gdyby żył?

piątek 2 sierpnia 2019
  • Warsztaty towarzyszą wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków” (fot. mat. Muzeum Śląskiego)
    Warsztaty towarzyszą wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków” (fot. mat. Muzeum Śląskiego)
Kiedy: 
  • środa 7 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów dla rodzin w Muzeum Śląskim. Przeniesiecie się w czasie nawet o 40 tys. lat i poczujecie się, jak archeolodzy w czasie wykopalisk.

Czy mamuty żyły Polsce? Czy koza jest kuzynką muflona? Czy kota udomowił człowiek, a może kot udomowił człowieka? Dlaczego świnie lubią się tarzać w błocie? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas rodzinnych warsztatów w Muzeum Śląskim w Katowicach. Po zajęciach, każdy będzie mógł wcielić się w archeologa i sprawdzić, jakie ślady zostawiają poznane w czasie zajęć zwierzęta.

Warsztaty odbędą się 7 sierpnia o godz. 11 w Muzeum Śląskim (ul. T. Dobrowolskiego 1) w Katowicach. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Cena biletu to 9 zł (opiekunowie wstęp wolny). Bilety można zakupić na stronie Muzeum.

Zajęcia towarzyszą wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków”.

Kategoria: Wydarzenia