Przygotuj się na górską wycieczkę

wtorek 6 sierpnia 2019
  • Zainteresowani będą mieli okazję przymierzyć stroje góralskie (fot. mat. pixabay)
    Zainteresowani będą mieli okazję przymierzyć stroje góralskie (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 10 sierpnia 2019
Gdzie: Mikołów
Wakacje to czas górskich wędrówek. Warto aby najmłodsi znali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po szlaku. Te informacje zdobędą podczas zajęć „Akademii małych odkrywców”. Odbędą również wirtualną wędrówkę po najpiękniejszych polskich szlakach.

„Wakacje z górami” to spotkanie, które przybliży dzieciom zagadnienia związane z pobytem w górach i różne turystyczne regiony Polski. Dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach, dowiedzą się, o czym należy pamiętać przed wyruszeniem na szlak, gdzie sprawdzać informacje oraz jak ważne są warunki pogodowe i odpowiednie przygotowanie do wycieczki.

Wirtualne górskie wędrówki

Po takim przygotowaniu mali podróżnicy odbędą wirtualną wędrówkę po najpiękniejszych polskich szlakach, a wszystko to dzięki specjalnym goglom VR. Nie zabraknie ciekawostek związanych z fauną i florą występującą w polskich górach, a także historii o regionalnych tradycjach i kulturze. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję przymierzyć stroje góralskie, w których zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia. Na zajęciach plastycznych powstaną pamiątki, takie jak filcowe gadżety lub regionalna biżuteria, które uczestnicy będą mogli zabrać do domów.

Wakacyjne warsztaty odbędą się 10 sierpnia w godz. 15-17.30 w Centrum Handlowym Auchan Mikołów (ul. Gliwicka 3). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia