Zwierzęce opowieści w Kosmosie

środa 14 sierpnia 2019
  • 18 sierpnia na ekranie pojawi się „Wicher – dzikie konie” (fot. mat. organizatora)
    18 sierpnia na ekranie pojawi się „Wicher – dzikie konie” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 18 sierpnia 2019
  • niedziela 25 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Oddanie, przyjaźń, miłość, zrozumienie i bezwarunkowa pomoc – tak powinny wyglądać relacje człowieka ze zwierzętami. Doskonałą okazją do wprowadzenia dzieci w ten temat będą filmowe spotkania z historiami o niezwykłych zwierzętach i ich ludzkich towarzyszach.

Filmowe opowieści o zwierzętach będą grane w ramach cyklu „Rodzina w kinie” w katowickim Kinie Kosmos. 18 sierpnia na ekranie pojawi się „Wicher – dzikie konie”, a tydzień później 25 sierpnia animowana adaptacja powieści Jacka Londona „Biały Kieł”.

„Wicher – dzikie konie”

To trzecia część filmowych przygód Miki i jej ukochanego konia, czarnego ogiera Wichra. Tym razem bohaterowie udają się do Andaluzji, ojczyzny dzikich koni, gdzie czeka ich ważna misja, od które będzie zależał los i życie tych wspaniałych zwierząt. Film dla dzieci od 10 lat.

„Biały Kieł”

Z hiszpańskiej Andaluzji przeniesiemy się na amerykańską Północ, gdzie czeka nas spotkanie z dziką przyrodą i Białym Kłem – mieszanką psa i wilka. Kiedy szczeniak odłącza się od swojej zwierzęcej rodziny, trafia pod opiekę ludzi. Widzowie będą świadkami wielkiej przygody oraz lekcji miłości. Film dla dzieci od 8 lat.

Film „Wicher – dzikie konie” będzie można zobaczyć 18 sierpnia, a „Białego Kła” 25 sierpnia. Oba filmy Kino Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach pokaże o godz. 16. Bilety w cenie 17 zł/15 zł dostępne są w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia